MENU

На Подолі по-варварськи утеплюють історичний будинок. ФОТО

2837 2

Варварське утеплення будинку кінця 19-початку 20 ст. на Волоській вул., 31-а.

Серед залишків забудови Подолу, а саме тої частини, яка належала до Плоської поліцейської дільниці, у дворі за адресою Волоська, 31-а, зберігся триповерховий флігель. Згідно з довідником "Весь Киев" за 1906 рік ця ділянка разом із сусідньою – №29 – належала купцю 1-ої гільдії Винарському. Беня Шмулевич торгував м'ясом та вином на Євбазі, а на Подолі, за адресою Верхній Вал, 26 – рибою. У 1913 році садиба на Волоській належала вже іншому купцеві 1-ої гільдії Зейлему Шкуровичу, який торгував бакалійними товарами на Житньому базарі. Про цих та інших підприємців Києва 19-поч. 20 ст. можна дізнатися з книги Аркадія Третьякова "Купцы города Киева". 

Загалом ці квартали між Нижнім Валом та Щекавицькою, як найближчі до власне Подолу, Житнього, вважалися найелітнішими у незаможній Плоській дільниці, де євреям було дозволено жити. Тому більшісь садиб у цих кварталах належали та заселили представники цього народу. 

Читайте також: Самое старое жилое здание в столице

У суміжній садибі 29, що теж належала Бені Винарському, у 1906 році містився готель "Купецький", де юна Фанні Каплан разом зі своїм коханцем та однодумцем Віктор Гарським (справжнє ім'я – Яків Шидман) готувалися до замаху на київського генерал-губернатора Володимира Сухомлинова. Через непередбачений вибух майбутня буцім-то "вбивця Леніна" була заарештована та засуджена до смертної кари, яку через неповноліття невдахи-терористки, було замінено на каторгу. 

Зайшовши за колишній готель у подвір'я бачимо непоказний триповерховий флігель кінця 19-початку 20 століття, надбудований у радянські часи четвертим поверхом. Фасад оформлено у цегляному стилі. Дуже сухо та невиразно застосовано декор у вигляді лопаток, карнизів із ступінчастих сухариків та аркатурних поясків.

Фасад пожвавлено центральним ризалітом з вікнами з півциркульними перемичками, який, напевно, до надбудови був чимось завершений, принаймні аттиком. Можливі також втрати декору за час екплуатації у радянський період. 

Проте навіть такі скупі, але автентичні риси невдовзі будуть втрачені під безжальним пінопластом заради утеплення теплого цегляного царського будинку.

Читайте також: Зруйновано останній історичний будинок на Нижньоюрківській вулиці Києва. ФОТО

Ймовірно, після пуску синьої гілки метро через Поділ, будинок почав розсуватися і був скріплений металевими стяжками.

Можливо, саме ці пошкодження призвели до збільшення тепловтрат. На жаль, незабаром історичний будинок перетвориться на обшитий пінопластом об'єкт незрозумілого віку.

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і Telegram

Антон КОРОБ


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини