MENU

Зруйновано останній історичний будинок на Нижньоюрківській вулиці Києва. ФОТО

3869 0

Нещодавно остаточно розібрали руїни останнього історичного житлового будинку на Нижньоюрківській вулиці. Під горою Юрковицею стояв двоповерховий будинок під номером 8-б.

Будинок особнякового типу, зведений з жовтої київської цегли (на цеглинах були клейма декількох виробників), стояв у глибині ділянки. Більша частина цегли вироблялася на заводі Ріхерта, що знаходився неподалік, на Нижньоюрківській вулиці, 500 метрів східніше. Особливого шарму будинку надавав саме цей колір нетинькованих цегляних стін, колись такий типовий для забудови Києва.

Читайте також: Чим приваблюють туристів два закинуті будинки у Пущі-Водиці. ФОТО

Відповідно до інформації з довідника «Весь Кіевъ» на початку 20 століття садиба N 8 належала Пукалову Антону Миколайовичу. Архітектура будинку не має яскраво виражених стильових ознак, тому споруди можна віднести до цегляного стилю.

Певні раціоналістичні тенденції у декорі та відсутність елементів, залучених з арсеналу різних історичних стилів, дають підстави датувати будинок першою половиною 20 століття.

Загалом забудова колишньої слободи Юрковиці – периферії Плоської слободи, що розташувалася у яру між Щекавицею та Юрковицею вздовж однойменного струмка, станом на початок 20 століття була одноповерховою дерев’яною. Архаїчні міщанські будинки на цьому звивистому шляху з Подолу на Лук’янівку простояли частково до 1980-их рр. Останній такий розібрали до 2010 року. У кущах ще можна знайти руїни іншого цегляного будинку.

Читайте також: Самые необычные дома Киева: дом-змея и дворы-соты

У будинку 8-б ще десять років тому мешкали люди. Зараз активно ведуться роботи, які визначаються на будівельному паспорті об’єкта, як «реконструкція приміщень житлового будинку».

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і Telegram

Антон КОРОБ


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини