Human Rights Watch: Порядок денний у сфері прав людини для наступного президента України
Переможець майбутніх президентських виборів в Україні зіткнеться з низкою серйозних проблем у галузі прав людини, про це йдеться у випущеному у вівторок "Human Rights Watch" звіті, представленому у вигляді питань і відповідей.
31 березня 2019 року Україна проводитиме другі президентські вибори після того, як у 2014 році на сході країни вибухнув конфлікт за участю збройних угруповань, підтримуваних Росією.
У звіті "Питання та відповіді" перераховані проблеми з правами людини, які спостерігаються в Україні: від злочинів на ґрунті ненависті проти груп меншин до дискримінації та перешкод, з якими стикаються переміщені особи зі східної України.
Читайте також: ЄСПЛ визнав, що українське довічне покарання порушує права людини
"Переможець президентських виборів в Україні повинен бути готовий вирішувати питання широкого спектра, пов'язані з правами людини, – сказала Рейчел Денбер, заступниця директора відділення "Human Rights Watch" у Європі та Центральній Азії, – Вирішити ці питання необхідно заради забезпечення для України майбутнього, в якому вона має репутацію країни, яка поважає права людини".
Свобода вираження думок зазнає обмежень, відбуваються напади на журналістів із застосуванням фізичної сили, деякі іноземні журналісти, які критикували стан справ в Україні, були вигнані з країни. Громадянська активістка померла від ран, отриманих в результаті нападу, скоєного на неї в листопаді 2018 року із застосуванням кислоти, число нападів на активістів, що борються з корупцією і виступають проти беззаконня іншого роду, ростуть. Зростає число злочинів на ґрунті ненависті, а напади з боку ультраправих націоналістів на демонстрації жіночих правозахисних груп, представників сексуальних меншин і громад ромів ефективно не розслідуються.
Читайте також: Президентські вибори – це новий старт
Люди, що живуть поблизу зони конфлікту на сході України, стикаються із загрозами здоров'ю та безпеці. Багатьом людям похилого віку необхідно перетинати лінію зіткнення між районами, що знаходяться під контролем підтримуваних Росією збройних груп і іншою частиною країни для отримання доступу до соціальних послуг та отримання пенсії. Вони змушені переносити довгі очікування через обмежену кількість санітарних і медичних установ, недостатню кількість інвалідних візочків і відсутність укриттів, які могли б захистити їх від сильної спеки або холоду.
Підписуйся на сторінки UAINFO у Facebook, Twitter і Telegram
Оригінал на Human Rights Watch
Переклад – UAINFO
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки