Запитання – відповідь: два раунди з кандидатом Гриценком
Ну що... мав учора, 27 березня, нагоду на "Зворотному відліку" зіграти з паном Гриценком два раунди "запитання-відповідь".
Звітую.
1. Перше моє запитання було таке: в його програмі реформи армії заявлено "Не буде надмірної кількості генералів – буде їх скорочення до стандартів передових держав". Але ж, сказав я, ми за співвідношенням кількості генералів до загальної чисельності військових уже на рівні найнижчих показників західних держав. В Україні цей показник дорівнює США та Польщі (0,07%), у Франції відсоток генералів вищий удвічі (0,14%), у Великій Британії – втричі (0,21%), в Італії – в 3,5 рази вищий (0,25%). То куди ж нам далі скорочувати генералів ЗСУ, до якого оптимального рівня, і яку країну при цьому брати за взірець?
А. С. відповів оригінально: генералів скорочувати треба, але... не в армії, а в інших службах, де також є люди в погонах (митники, прикордонники, тощо).
Читайте також: Ліберальний демократ? Що не так із "останньою надією української демократії" Гриценком
Тут не посперечаєшся; але за цією відповіддю не слід забувати, що А. С. у такий спосіб просто змінив тему і ніяк не прокоментував заяву своєї передвиборчої програми, яка стосувалася саме ЗСУ.
2. Друге моє запитання – про економіку. А. С. у своїй програмі обіцяє зростання економіки в Україні на 10% на рік, а середню зарплатню – довести до "понад 700 євро". Але сьогодні середня зарплатня в Україні 388 євро. Отже, А. С. обіцяє підняти середню зарплатню в Україні в євро за п'ять років на 80%! Але ж, сказав я, для цього йому не вистачить зростання економіки на 10% на рік, навіть якщо воно буде. То наскільки ж має зростати економіка, щоб дати такий стрибок середньої зарплатні у твердій валюті, та де у світі А. С. бачив прецеденти такого економічного дива?
А. С. відповів так: середня зарплатня буде зростати не лише за рахунок зростання економіки, а й за рахунок детінізації зарплатні – бо "втемну" вже зараз "багато хто" платить своїм працівникам по 700 єврів на місяць.
Ну ОК (за умови, що зростання економіки в Україні на 10% на рік – це не фантастика). Але... знов-таки, за цією відповіддю не слід забувати, що А. С. зовсім не відповів на другу частину мого запитання: чи є у світі прецеденти, щоб у країні середня зарплатня, в еквіваленті твердої валюти (євро), за п'ять років зростала на 80%? Я таких прецедентів не знаю, а ви?
Читайте також: Наші праві такі ліві: як Кошулинський підтримав передвиборчу програму Симоненка. ВІДЕО
Загалом же мистецтво політика, зокрема, передбачає і вміння надавати таку неповну відповідь на запитання, аби збоку складалося враження, що вона вичерпна й переконлива. Цим умінням А. С. володіє, мушу визнати.
А тепер головна інтрига п'ятниці, 29 березня. Учора із трьох запрошених (окрім Гриценка, на політичне ток-шоу кликали Олега Ляшка та Юрія Бойка, однак вони не прийшли – UAInfo) не побоявся зайти в нашу студію лише один (і бодай за це панові Гриценку шана на тлі двох "бовванів", в оточенні яких він стояв майже дві години). А от хто із трьох запрошених не побоїться дійти до нашої студії у п'ятницю?
Просто хоч тоталізатор влаштовуй... Але програма "Зворотний відлік" вийде у п'ятничний ефір за будь-якої погоди.
Підписуйся на сторінки UAINFO у Facebook, Twitter і Telegram
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки