MENU

Кілька важливих порад для тих, хто планує вагітність

1375 0

Поки не забулося, підсумую свій вагітний досвід. Може комусь буде корисним, та й мені буде як згадати потім.

Почну з негативу.

1. Люди, які нав’язливо запитують «а коли ви плануєте дитину?» – це просто зло. Як правило, це дуже далекі знайомі. Є приватні речі, про які можна поговорити з найближчими – і то за їхньої згоди. А є – достояніє соціуму. Так от. Планування родини – це тема лише для подружжя (і навіть не для батьків), а не президентські вибори, про які може пашталякати кожен.

2. Найгірше, що ви можете зробити для вагітної – це спитати, чи вона ще, бува, не народила. Або спитати, коли вже народить. Десь із 30 тижня я почувалася винною всім, що досі не окотилася. Що ближче до 40 тижня – то нав’язливішими стають ці питання, ти отримуєш по 10 дзвінків на день з одним і тим самим… Це люто гнітить. Я навіть почала дивитися на ютубі тупі ролики як прискорити початок пологів. Але оскільки вони були мегатупими, я не повелася. А Квітонька народилася точнісінько на 40 тиждень.

Читайте також: Суцільний жах. Не так прекрасна вагітність, як її малюють

Я вдячна всім, хто підтримував і не ставив цих питань. Іншим скажу: друзі, хороші і погані новини поширюються дуже швидко. 

А насправді найкраще, що можна зробити для вагітної – спитати, що їй не вистачає до відчуття «all inclusive». Коли ти вагітна – тебе може гризти найменша дрібниця. Чи то відсутність вагів чи молоковідсмоктувача чи ще якоїсь трясці. Родина і друзі подбали про нас із малечею якнайкраще. Ми досі не купували підгузків, а дитячого одягу в нас, здається, на 5-10 малят. (До речі, якщо кому треба – ми дуже охоче поділимося).

Трохи про набутий досвід.

1. Усі методички й порадники для вагітних спрямовані на пологи (ну і на грудне вигодовування). Мені лише одна людина підказала: готуйся, але розумій, що цей етап ти пройдеш в будь-якому разі і це лише одна мить в порівнянні з усім подальшим життям. Значно більшої підготовки потребує наступний період. Варто знати, що робити далі з дитиною – масажики, розвивалки, здоров’я ітд.

2. Корисно познайомитися з педіатром завчасу. Я це зробила в третьому триместрі і дуже рада. Бо на перший патронаж до мене прийшла жаба, яка спитала як Квітка буде по-к@цапськи. Коли я трохи оклигала, ми пішли в поліклініку і підписали декларацію зі своєю нормальною лікаркою. Спілкуємося з нею комфортно і без стресів.

3. Корисно заздалегідь визначитися із позицією відносно щеплень. Бо після пологів свідомість перебуває десь окремо і щось вирішувати на ходу – не то пальто. А перші щеплення – у перші дні життя. (Ми зробили)

4. Коли ти дуже вагітна, хочеться щось робити. А щоби не промахнутися – доцільно робити заготовки. У мене навіть зараз трохи заморозки лишилося. Пастуший пиріг, хачапурі, вареники, овочеві пироги. Ням.

5. А от що не варто запасати завчасно – дитячі косметичні засоби та ліки на всі випадки життя. От настане випадок – замовиш онлайн і наступного дня одна з компаній тобі безплатно привезе все під хату. До речі, провідні виробники презентують вагітним чимало пробної продукції, яку можна юзати не один місяць (їх дають у поліклініках і на всяких вагітних збіговиськах). Це і японські памперси, і кремики la roche posay, і олійки weleda…

6. Я отримала гарну пораду їхати в пологовий не коли перейми тільки почнуться, а коли вже буде дуже боляче. Бо вдома все переноситься легше. (Звісно, це актуально для тих, в кого нормальна вагітність і до кого швидка приїде протягом 10-15 хвилин). На жаль, я не послухалася цієї думки. Тож кілька годин марудилася у нічному пологовому і завивала на вухо якійсь незнайомій жінці. І це замість бути вдома з чоловіком у затишку. Чесно скажу, що мені бракувало цих кількох годин відносного спокою.

Читайте також: Щоб дитина була здоровою: коли і як її планувати?

7. Не знаю як раніше, але зараз можна народжувати в будь-якому пологовому. Я спершу схилялася до найближчого. Але як уявила себе в цих совкових стінах – різко передумала на користь пологового зі свіжим ремонтом і гарними умовами. Це було на 38 тижні. Мене ніхто не попередив, що для підпису обмінної карти треба ставати в чергу, яка в деяких пологових розтягується аж на 2 тижні. Цей нюанс треба враховувати, якщо не збираєтеся народжувати «по швидкій» у найближчій лікарні. Я ледь не пролетіла.

8. У пологовий треба брати зволожувач. Здається, в усіх є одна проблема – шалена спека (і взимку, і влітку) і відсутність кондиціонування. Зволожувач трохи допоможе із пересушеним повітрям (хоча і створить ефект сауни).

9. Один з найкращих подарунків для мами й малятка – піти з ними на прогулянку. Справді є відчутний дефіцит живого спілкування. І це впливає на якість життя. Я дуже шкодую, що раніше не перейнялася цим і мої подруги пройшли цей етап без моєї участі. Реально дуже шкодую.

10. Ще одна корисна підказка, яку отримала: немає правильних і неправильних рішень. Є оптимальні для тебе і малюка. Ця підказка зменшила кількість моїх вагань.

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і Telegram

Настя СОНЯЧНА


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини