Чиста вулиця. Від смітників
Виходжу з Маргошею на ранкову прогулянку. На вулиці майже тепла весна, клумби та тротуари прибрані старанними двірниками. У кишені маю пакет, аби прибрати за своєю чотирилапою. І от я вже з повним пакетом, крокуючи додому, шукаю очима смітник. На вулиці чисто не лише від папірців, але й від смітників. В радіусі 100 м не бачу жодного. Добре. Прямую до урни, яка завжди стояла неподалік біля магазину за рогом.
А в смітнику – вже не сміття. Там земля і висаджена рослина, схожа на майбутній кущ. Та-та, в ємкості, в якій завжди був міський смітник. Облагородили, так би мовити. То як? І чому? Відповіді не знаходжу.
Читайте також: Несколько фактов, которые вы должны знать о переработке мусора в Украине
Так, за собаками треба прибирати. Так, не можна викидати папірці від морозива та шоколадок на дорогу. Так, недопалки від цигарок треба викидати у смітник, а не собі під ноги. Але у який смітник?
Чи носити все це «добро» у кишенях – від собачих фекалій до недопалків? В мене, до прикладу, і так завжди повні кишені від обгорток цукерок, чеків та трамвайних квитків. І не тому, що я люблю їх колекціонувати або збираю папір на макулатуру. А тому, що знайти поблизу урну для сміття – це квест для львів’янина, навіть, якщо ти живеш і працюєш майже у центрі міста.
Деякі собачники з моєї вулиці, коли прибирають за своїми песиками, так і залишають повні пакети на клумбі. Отакий мовчазний протест. Тому що – прибрати, то прибрав. А де смітник? Куди викидати?
І головне, що поблизу купа продуктових магазинів, МАФів з кавою і яток з шаурмою. І жодного смітника навіть біля цих торгових точок. Їх ж ніби зобов’язали ставити урни? Не кажучи вже про звичайні міські смітники.
Можна навіть не уявляти, куди летять ті всі папірці, стаканчики та використані серветки. Не у всіх ж кишені призначені для сміття.
Читайте також: Почему нельзя выбрасывать батарейки
Ми всі боремося за чистоту, культуру та порядок. Маркетологи міськради, усілякі громадські ініціативи та й самі львів’яни постійно закликають людей бути свідомими і чистоплотними. Вже створено багато гарної та креативної соціальної реклами. І це дуже добре і правильно! Але може б міській владі розпочати спочатку з елементарного – зі смітників на вулицях? І, бажано, не одного на весь квартал.
Підписуйся на сторінки UAINFO у Facebook, Twitter і Telegram
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки