"Навіть на день не відсторонили від роботи". Сьогодні рівно рік з оприлюднення "акваріумних плівок" Холодницького
Сьогодні рівно рік з оприлюднення "акваріумних плівок" Назара Холодницького.
4 квітня 2018 уся країна слухала, як керівник Спеціалізованої антикорупційної прокуратури у своєму кабінеті нахабно зливав справи топ-корупції.
І що сталося за рік? Попри очевидні грубі порушення закону Холодницького навіть на день не відсторонили від роботи. Максимальне покарання, яке він отримав – догана та місяць без премії.
"Жучок" в акваріумі кабінету керівника САП встиг пролежати близько місяця, поки він його не знайшов.
Лише за цей час вдалося зафіксувати як Холодницький чітко схиляє свідків до брехні на допиті, гарантує безпеку фігурантам справ, які ведуть його ж прокурори, вимагає від підлеглих відкликати клопотання про обшуки в компанії його товариша, втручається в роботу суду.
Дисциплінарна скарга директора НАБУ та Генпрокурора до Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії прокурорів (КДКП) завершилася формальною доганою.
Читайте також: Холодницький шість разів в одному інтерв'ю сказав неправду про справу рюкзаків
Генпрокурор Юрій Луценко навіть не позбавив Холодницького доплат, а навпаки преміював на півмільйона.
У кримінальній же справі Луценко спочатку не підписав підозру, а наприкінці грудня 2018 справу взагалі закрили. Це в той час, коли лише за місяць керівник САП встиг наговорити про кілька гучних справ.
Холодницький обговорював зі своїм заступником Володимиром Кривенком варіанти перебігу справи одеського мера Труханова: "якби мало бути по закону" (а це пред'являти підозри всім фігурантам злочину) або як можна вивести зі справи самого Труханова. Йому інкримінують розкрадання понад 180 млн гривень на розвалинах заводу.
Врешті справа Труханова таки потрапила до суду і з самим мером на лаві підсудних.
Видно, що оприлюднені НАБУ плівки не залишили Холодницькому та його прокурорам іншого виходу, як іти в суд та продемонструвати, що вони таки обрали шлях "по закону".
Більше того, 2019 року САП пред'явила Труханову ще одну підозру – у брехні в декларації.
Найбільше Холодницький наговорив у справі хабара в.о. міністра охорони здоров'я Уляні Супрун.
Саме у цій справі керівник САП інструктував свого друга Сергія Кафтю про те, що треба говорити на допиті.
Холодницький сам визнав, що він дружить з Кафтею – заступником директора компанії-забудовника "Акварелі". Квартира цього забудовника і мала бути хабарем Супрун і квартира в будівлях у цього ж забудовника належить самому Холодницькому.
У цій же справі Холодницький вимагав у підлеглих вжити заходів, щоб уникнути обшуків у компанії свого товариша.
Йому не сподобалося, що прокурор у справі погодив клопотання про обшуки і він вимагав від прокурорів телефонувати в суд аби судді не надали згоди детективам на проведення обшуку.
Прокурори це слухняно виконали та телефонували до заступнику голови суду з проханням не розглядати клопотання. Це є злочином – втручанням в роботу суду, але ні Генпрокуратура, ні слідчі СБУ навіть не кваліфікували дії Холодницького за цією статтею.
Читайте також: Ще один прояв повзучого реваншу корумпованої системи
Але суд таки дозволив обшуки, хоч вони не мали ніякого результату. Компанію про обшуки попередили.
Іншим фігурантом справи був мер Вишневого Ілля Діков, який також добре знайомий Холодницькому ще з часів роботи в прокуратурі Києво-Святошинського району Києва. Колись Холодницький навіть був прокурором у справі за заявою Дікова.
Проте, ці знайомства і дружні стосунки не завадили керівнику САП ухвалювати рішення у справі.
Сьогодні справа Супрун просто зависла у САП без жодних зрушень, незважаючи на те, що в опублікованих НАБУ відео чітко зрозуміло, що Уляні Супрун пропонують хабар у вигляді квартири. Справу не передають до суду і не закривають. Холодницький публічно заявляв, що не бачить у ній перспективи.
В іншій справі з плівок – щодо екс-голови і члена НАЗК Наталії Корчак – підлеглі Холодницького офіційно відмовилися оголошувати підозру, стверджуючи, що справа недопрацьована. Через півроку після цього Холодницький удруге відмовився погодити підозру.
Після цього НАЗК віддячило керівнику САП, не побачивши конфлікту інтересів у його діях. Йдеться про рішення Холодницького, яке він ухвалив у кримінальній справі, фігурантом якої є його друг Кафтя.
З оприлюднених плівок зрозуміло, що детективи знайшли достатньо доказів для підозри Корчак у брехні в декларації. На плівках це визнав навіть прокурор у справі, але це чомусь дуже не сподобалося Холодницькому.
Публічно відсутня також інформація про хід розслідування справ, у яких фігурує нардеп Георгій Логвинський.
Саме йому Холодницький гарантував, що контролює справs і підтвердив відсутність загроз останньому. Нардеп фігурує у кількох провадження щодо розкрадання коштів через банки. У цих справах Холодницький отримав ряд звернень від нардепів про зміну підслідності та планує передати справу в Нацполіцію.
Це лише кілька справ, про які наговорив на плівках скандальний антикорупційний прокурор і які встигли зафіксувати.
Насправді справ, які зливають окремі прокурори САП і сам Холодницький – значно більше. Щоб фіксувати їх, ми почали вести реєстр злитих справ САП, у якому вже 17 проваджень.
Читайте також: По делу о "рюкзаках Авакова" вынесен первый приговор
Серед них, наприклад, і справа "рюкзаків Авакова", яку прокурор Холодницького Василь Кричун просто закрив. Ні син міністра внутрішніх справ, ні його заступник не понесли відповідальності.
Цього реєстру, як і самого Холодницького на посаді керівника САП могло б не бути. Для цього Юрій Луценко мав не покривати свого підлеглого, а підписати повідомлення про підозру, яка просто півроку провалялась на його робочому столі.
Підписуйся на сторінки UAINFO у Facebook, Twitter і Telegram
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки