MENU

Згадаймо третю сестру Лесі Українки

1688 0

ОКСАНА КОСАЧ -ШИМАНОВСЬКА.

Трохи про Неї, бо совєтська школа, освіта і наука в Україні залишаються незмінними з 1991 р . і про Сім’ї та Родини не згадують, бо совєцькі люди мають, в кращому випадку, пам’ятати своїх батьків, якщо, силою обставин, не стали «безпрізорнікамі», чи їх батьки «не пропали без вісті». А про дідів та прадідів, то загалом зайве і непотрібне, бо якщо вони виявляться кулаками чи, загалом неприпустимо, дворянами, це повне перекриття, будь-якої кар’єри.

Ця радянська практика вдарила і далася болюче відчути на виборах, коли молодь, яка стала об’єктом особливо жорстокого збиткування та гноблення з боку державних структур управління освітою, яка шляхом специфічно влаштованого ЗНО змусила її частину, покинути Україну та здобувати вищу освіту в інших країнах. А що ви хочите? Коли значна частина дітей, які з дитинства розмовляють українською мовою, не можуть скласти ЗНО з української мови, а отже не можуть вчитися у виші, жорстко реагують на чинну владу, яка демонструє, що для міністра, академіка, депутата, її знати взагалі не треба, а якщо це твоя рідна мова, то питання будуть сформульовані так, що дати на них правильну відповідь просто неможливо.

Читайте також: Національна пам'ять – у чому полягає її функція

А англійську ніхто не знає, бо один представник іншої союзної республіки, маючи можливість, закрив відділення по підготовці вчителів іноземної мови молодших класів. А це стало додатковою формою збиткування з молоді, коли бакалаври з права не змогли скласти ЗНО для того щоб вчитися на магістра, бо добре не знали англійської. Що можуть одні і другі та чим вони різняться, ніхто в державних структурах не відповість, 
Трохи про Неї:

Народилася 10 червня 1882р. в Колодяжному.
Початкову освіта в Київській гімназії.

Далі навчання в єдиному в Російській імперії вищому навчальному закладі для жінок Вищі жіночі Бестужівські курси у Петербурзі. І одразу ж зіткнення зі ставленням імперії до українців та жінок. За політичну діяльність ЇЇ відрахували. 
Тому, доля всіх українців, під російською владою. Треба залишати рідні землі і їхати подалі від неї. Вже зараз очевидна відповідь на питання: Чи повернуться в Україну українці, які навчаються і вишах інших країн, якщо переможе антиукраїнський кандидат в ПУ? 

В 1904 р. Вона виїздить за кордон і вступає на інженерний факультет політехнічного інституту міста Льєж в Бельгії Далі трохи навчається в Льєжській консерваторії.
Одружилася з Антоном Шимановським.
Сім’я переїхала жити до Праги.

Читайте також: П'ять років декомунізації: від дерадянізації – до деколонізації

У 1918 р. чоловік поїхав до Петербургу, а Вона з дочкою Оксаною залишилася у Празі, працювала вчителем, перекладала, укладала словники, писала підручники для українських шкіл. 
З часом донька переїхала в Швейцарію.

Вона померла 7 червня 1975 р та похована Ольшанському кладовищі. в Празі. Чи перепоховають ЇЇ в рідній землі, чи про це знов згадають, як було з могилою О. Олеся буде видно з огляду на відзначення ювілею Лесі Українки.

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і Telegram

Тарас АНДРУСЯК


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини