MENU

Заборона Шредінгера: що там з тваринами в цирках?

1555 0

Вже четвертий рік гуманістичний рух UAnimals веде активну боротьбу за заборону експлуатації тварин в цирках України.

Із завидною регулярністю вітчизняні медіа радують читачів заголовками "В Україні заборонили цирки з тваринами!". Втім радість триває недовго, бо вилазить купа "але" і "втім". Так що ж там з тваринами в цирках?

Для початку дозвольте нагадати, чому суспільство так гаряче виступає за цю заборону, а тисячі українців виходять на акції UAnimals за цирк без тварин. Вся справа в жорстокості дресури, для якої використовують батоги та електрошокери, а також гаки і розпечений метал.

Читайте також: Чотири причини заборонити цирки з тваринами

Окрім того, жоден цирк не може забезпечити тваринам гідні умови утримання. Звірі до 80% життя проводять в крихітних вольєрах і буквально сходять з розуму та страждають на стереотипну поведінку. І наостанок, тварини на манежі часто завдають травм глядачам та їхнім дітям, а також самі отримують жахливі ушкодження.

Тепер до суті питання. В Україні експлуатація тварин відбувається в державних-стаціонарних та приватних-пересувних цирках. Перші підпорядковуються Мінкульту та утримуються за державний кошт. Так, вам не почулося. Тварини в цих цирках здебільшого є приватною власністю, але утримуються за гроші бюджету. У других все ще гірше. Це пересувні шапіто, які мають пекельні умови, практично ніяк не контролюються та регулярно вбивають тварин. Заборона шапіто де-юре діє в Україні з 2017 року. Саме тоді в Законі України "Про захист тварин від жорстокого поводження" деталізували заборону пересувних звіринців.

"Пересувний  звіринець – спеціально обладнані некапітальні споруди, тимчасові приміщення, транспорт, мобільні клітки, огорожі, інші пересувні конструкції, що використовуються закладами культури, цирками, пересувними цирками, гастрольними центрами та іншими особами для тримання і транспортування диких тварин з метою їх використання у цирковій, естрадній, розважальній діяльності (публічного і приватного характеру), а також для їх публічної демонстрації, залучення до показів, виставок, що не мають наукового значення".

Читайте також: Заборона тварин у цирку: а хтось планував, що далі?

Втім більше двох років пересувні цирки з тваринами продовжують працювати всупереч закону, бо це толерує Мінкульт та поліція. Дієвою ж на сьогодні є лише локальна заборона. Таке рішення місцева рада може приймати самостійно і забороняти розміщення пересувних цирків на своїй території. В тому ж 2017-му році таке рішення було прийнято і в Києві, а лічені тижні тому КМДА та активістам вдалося відстояти рішення у суді. Діє заборона також у десятку інших українських міст.

Що далі? Тепер ми йдемо до повної законодавчої заборони і на сьогоднішній день маємо одразу два законопроекти: від Мінприроди та активістів. В кінці березня пройшла зустріч, на якій було вирішено об’єднати законопроекти та йти єдиним фронтом. Боротьба за гуманність продовжується!

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і Telegram

Олександр ТОДОРЧУК для УП. Життя


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини