Дата та місце дебатів між Порошенком і Зеленським: стала відома остаточна позиція ЦВК і Суспільного. ВІДЕО
Керівник державного Суспільного мовника Зураб Аласанія підтримав позицію Центральної виборчої позиції щодо проведення дебатів між кандидатами у президенти.
Про це він заявив на спільному брифінгу з головою ЦВК Тетяною Сліпачук.
"Суспільний мовник є готовим до проведення дебатів навіть, попри ту активність як є у політичних і позаполітичних колах. Також ми є готовими до будь-яких викликів. Отже, наша позиція така: ми є готовими до дебатів 19 квітня о 20:00 упродовж однієї години, як зазначено в законі. А після того є можливим будь-який час і будь-який формат. Як я розумію, ЦВК не буде сперечатися, що після цього вже буде воля вольна", – заявив Аласанія.
Тетяна Сліпачук, зі свого боку, наголосила, що закон "Про вибори президента" встановлює певні підстави та певний порядок проведення дебатів.
"ЦВК вже оприлюднювала своє роз’яснення. У ЦВК нагадали, де повинні дебатувати Зеленський та Порошенко для того, щоби суспільство зрозуміло, яким чином наші кандидати можуть використати ці положення та повести як дебати за рахунок виборчих коштів, так і дебати, які, відповідно до положення Центральної виборчої комісії про проведення дебатів від 2014 року та статті 62-ї вищезазначеного закону, мають проводити ЦВК разом із Суспільним телерадіомовником", – зазначила очільниця ЦВК.
Читайте також: Политику недостаточно просто уйти в интернет, чтобы нарастить электорат
Також вона наголосила, що дебати, які встановлено законом, відповідають не лише міжнародній практиці, а і чотирьом базовим принципам:
– дебати має проводити незаангажована компанія, якою власне і є Суспільне;
– дебати мають бути вседоступними, тобто всі телерадіокомпанії мають мати доступ до сигналу трансляції дебатів;
– дебати мають мати чітку структуру: вступне слово, заключне слово, таймінг на питання та відповіді (це означає, що у рамках цього таймінгу кандидати мають зосередитися на тому, аби донести до виборця свою позицію);
– неприпустимість агітаційної символіки на дебатах, тобто у студії не має бути жодної символіки щодо того чи іншого кандидата, а людина веде ці дебати не є арбітром чи кимось іншим, а є модератором (він відслідкувати, чи кожен з кандидатів дотримується структури дебатів).
"Тому з боку Центральної виборчої комісії буде забезпечено все для того, щоб наші кандидати використали цю можливість і дали можливість нам з вами, виборцям, зрозуміти і визначитися зі своєю позицією. Це є найголовнішим нашим завданням", – підсумувала Сліпачук.
Читайте також: Цимбалюк: Вопросов пока больше, чем ответов
Спільний брифінг голів ЦВК і Суспільного щодо проведення дебатів кандидатів у президенти: дивіться відео
Підписуйся на сторінки UAINFO у Facebook, Twitter і Telegram
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки