Є перші результати монетизації субсидій, за якими можна робити висновки про наслідки цієї ідеї
У "Київводоканалі" рівень оплати від таких "монетизованих" субсидіантів склав лише 62%. У Київтеплоенерго - лише 73%.
Загалом по Україні у водоканалів рівень платежів від субсидіантів склав від 60% до 70%. Скоріш за все, схожа ситуація по інших житлово-комунальних послугах, окрім е/е, де рівень платежів зазвичай вищий.
На субсидіях перебувають найбідніші люди, тому очікувати, що вони зберегли ці гроші, щоб у середині квітня заплатити за лютий, було б наївно. Ці гроші потрачені на інші потреби.
Читайте також: Монетизация субсидий: почему на самом деле льготников должно быть значительно меньше
Отже, наші податки, які ми сплачували, щоб підтримати найбідніші верстви населення не були витрачені згідно задекларованих цілей. Але газ, тепло, електроенергія спожили. Отже, щоб покрити такі неоплачені затрати є 2 варіанти:
1. Економити на якості для всіх споживачів. Умовно, якщо частина споживачів платить, щоб отримати автомобіль Skoda, а частина не платить нічого, то в середньому можна всім купити "Запорожця". Відключення гарячої води, тепла, пориви теплотрас, жовта вода – із цієї серії.
2. Компенсація із бюджету, тобто нашими податками ще раз компенсують те, на що вже один раз пішли наші податки (на субсидії).
Читайте також: Монетизація субсидій піде на шоколадні вафлі – Герус
Загалом рівень боргів за ЖКП на кінець лютого становив рекордні 69,5 млрд. грн. Немає сумніву, що на кінець березня ми знову побачимо різкий приріст боргів.
Звичайно, проводити монетизацію у таких умовах було неправильно. Бідні люди будуть діяти, як бідні люди, для розуміння цього не треба закінчувати "Гарвард". Але, на жаль, навіть деякі представники громадського сектору зайняли комфортну позицію газового монополіста, уряду та президента, а не некомфортну позицію експертів, які можуть опонувати неправильним рішенням.
Ну і, звичайно, це була дорога спроба банального передвиборчого підкупу, грамотна та відповідальна монетизація так не робиться.
Підписуйся на сторінки UAINFO у Facebook, Twitter і Telegram
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки