Чому не варто обіцяти виборцям нового генпрокурора після виборів
Зараз активно мусують чутки про заміну генерального прокурора після президентських виборів. Вже навіть деякі люди приміряють себе до цієї ролі.
У цьому питанні насамперед треба згадати, що, згідно з частиною четвертою статті 131-1 Конституції України, генпрокурора призначають на шість років.
Читайте також: Припинити обстріли: гра, в якій Зеленський неминуче програє Путінові
По-друге, указ президента при призначення Ю. Луценка на посаду генерального прокурора датується 12 травня 2016 року. Отже, строк повноважень чинного генпрокурора спливає 12 травня 2022 року.
По-третє, генпрокурор (на відміну від міністра закордонних справ і міністра оборони) не є політичною фігурою і не повинен залежати від результатів виборів глави держави. Адже зовсім не випадково конституційні положення щодо прокуратури структурно містяться в розділі VIII, який називається "Правосуддя".
Читайте також: Що не так із пропозицією розширити нормандський формат
Якщо новообраний президент хоче уникнути цілком справедливих звинувачень щодо бажання мати свого ручного генерального прокурора, то тут насправді вимагається мінімальне – дотримуватися Конституції, на якій новообраний президент присягатиме. Тому не варто наступати на ті самі граблі й учитися далеко не найкращого досвіду своїх попередників. Тим паче в умовах, коли обидва кандидати на пост президента зараз декларують нову прогресивну якість української політики.
Щоб потім для великої частини виборців не вийшло, як у відомій фразі: "Обіцянка – цяцянка, а дурному – радість".
Підписуйся на сторінки UAINFO у Facebook, Twitter і Telegram
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки