MENU

На Луганщині будують водовідливний комплекс. Без корупції не обійшлося

720 0

Днями в Луганській ОДА відбулося засідання комісії з питань обстеження виконаних робіт за проектом "Здійснення невідкладних заходів, пов’язаних із запобіганням виникненню надзвичайної ситуації техногенного характеру y зв’язку із затопленням шахт Первомайсько-Стаханівського вугледобувного регіону Луганської області ВП "Шахта "Золоте" ДП "Первомайськвугілля".

Свого часу для вирішення проблеми водовідливу на засіданні уряду було ухвалено розпорядження "Про виділення коштів на здійснення першочергових невідкладних заходів, пов'язаних із запобіганням виникненню надзвичайної ситуації техногенного характеру у зв'язку з затопленням шахт Первомайсько-Стахановського вуглевидобувного регіону Луганської області". Уряд прийняв рішення про надання 131 млн. гривень ДП "Первомайськвугілля" на запобігання затоплення його шахт з території ОРДЛО.

13 лютого 2018 року на засіданні регіональної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій Луганської обласної військово-цивільної адміністрації було розглянуто питання щодо будівництва водовідливного комплексу. На засіданні були названі об'єкти, що вимагають негайного втручання – це діючі шахти "Золоте", "Карбоніт" і "Горська" того ж таки ДП "Первомайськвугілля", які, за інформацією спеціалістів Луганської обласної адміністрації, підтоплюються водами шахт, розташованих на тимчасово окупованих територіях.

Читайте також: На Луганщині судитимуть співорганізаторку незаконного "референдуму" 2014 року

На засіданні була озвучена інформація, що для успішного вирішення проблеми необхідно реалізувати проект будівництва водовідливного комплексу вартістю 120 мільйонів гривень.

Варто зазначити, що в кінці минулого року з резервного фонду державного бюджету за цим напрямком вже виділялося Кабмін в 2017 році вже виділяв на даний проект 86,96 млн. гривень, проте було освоєно лише 9,95 млн. гривень через начебто тривалий термін виготовлення обладнання. Фактично всі кошти підприємством майже в повному обсязі залишилися не освоєними.

Утім, незважаючи на те, що раніше виділені кошти були не освоєними, вже у лютому місяці поточного року піднімається питання щодо виділення з резервного фонду не 86 млн. гривень, а значно більшої суми -120 млн. гривень, а уряд в свою чергу приймає рішення про виділення ще більшої суми – 131 млн. гривень.

За інформацією Міністерства енергетики та вугільної промисловості, на кінець 2018 року використано 82 мільйони 394 тисячі гривень. Решту повернено до державного бюджету.

Наразі у зв’язку з реорганізацією вугледобувних підприємств ДП "Первомайськвугілля" було приєднано до ДП "Національна вугільна компанія". Отримувачем відповідних коштів з резервного фонду держбюджету у 2019 році, які раніше було повернено, буде Луганська облдержадміністрація. Кінцевим бенефіціаром — ОКП "Регіональне агентство сприяння інвестиціям".

На наступному тижні представники Українського науково-дослідного інституту цивільного захисту повинні оцінити рівень надзвичайної ситуації. Це дозволить звернутися до Міністерства економічного розвитку і торгівлі України для отримання коштів з державного резервного фонду.

Читайте також: Блог з Луганська: що тут говорять про президентські вибори

Утім, відкритим залишаються питання щодо запасів вугілля на цих підприємствах і технологічного процесу виїмки вугілля. Виїмка вугілля проводиться за допомогою відбійного молотка МО-2. За інформацією спеціалістів ЛОВЦА, при роботі з навантаженням 100 тонн на добу запасів гірникам вистачить приблизно на 4 роки. Примітно, що до війни подібні лави вибиралися за допомогою вугільних комбайнів протягом одного місяця.

Варто зазначити, що ці вугледобувні підприємства є планово збитковими, коштів від реалізації вугільної продукції та державної підтримки на покриття витрат із собівартості вугільної продукції не вистачає навіть на виплату заробітної плати. Щомісяця ДП "Первомайськвугілля" споживає електричної енергії на 30 млн. гривень.

Правоохоронним органам і спеціальним службам необхідно перевірити інформацію щодо доцільності цієї програми, а також фінансову документацію про збільшення вартості проекту будівництва на суму у 50 млн. гривень.

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і Telegram

Дмитро СНЄГИРЬОВ


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини