MENU

Блог з Луганська: що тут говорять про президентські вибори

5056 0

Які настрої, розмови та "офіційні" трактування виборів президента України побутують з іншого боку лінії розмежування на Донбасі?

Найпомітніша риса – політична пасивність населення Луганщини. Палких дебатів щодо того, хто переможе на виборах 31 березня або хто за кого вболіває, я не чую. Іноді є критика на адресу когось з кандидатів, іноді - запитання, з кого ж можна вибирати при такому політичному розкладі, але це риторичні запитання, які не вимагають відповідей. Але при цьому є багато міфів про життя після виборів.

Один з найяскравіших, що мешканці "республік" вже 1 квітня почнуть отримувати російські паспорти. Про це перепитують одне в одного в транспорті та на вулицях, питають у соцмережах та уточнюють у тих, хто працює офіційно. Можливо, там давали якусь конкретну інформацію?

Читайте також: Блог з Луганська: що заборонено в "ЛНР"

Ще люди знову багато говорять на вулицях, що начебто після виборів Росія може визнати самопроголошену "ЛНР". Спочатку казали, що Росія визнає "республіку" на початку 2015 року, потім - влітку, потім - після виборів у Росії, потім – "місцевих виборів". Зараз припускають, що це відбудеться після президентських виборів України.

Ще одна популярна чутка – 31 березня закриється перехід на Станицю через ремонт мосту. Люди поспішають вирішити свої справи до неділі. Змінилися настрої й біля мосту. Дехто з "рикш" з боку "республіки" перестав возити людей тачками на той бік, до автовокзалу у Станиці, бо змінилися настрої українських військових. Зараз "рикша" довезе лише до "сірої" зони на мосту. Пояснення просте: "Поки я туди не ходжу, після виборів подивимося".

Крім того, комерційна діяльність трохи спала в очікуванні змін після виборів. Зараз ви не побачите тих багатьох вантажників із тачками, які були ще нещодавно, бо чомусь українські військові почали рахувати яблука. Хтось сказав, що є норма – 96 яблук на банановий ящик. І всі стали це рахувати. І коли черга із тисяч людей чекає, поки ті яблука перерахують, на блокпосту настрої в усіх агресивні.

Читайте також: Блог з Луганська: як заробляють на "переправі" з "ЛНР" в Україну

Між собою люди просто обговорюють особи кандидатів. Ми не маємо повної інформації – понад 100 українських сайтів вже чотири роки блокуються місцевими провайдерами відповідно до наказу "міністерства зв'язку та масових комунікацій республіки". Але з того, що просочується через місцевий телеканал, ми розуміємо, що боротьба зараз йде між трьома лідерами політичної гонки, а імен інших кандидатів більша частина мешканців "республіки" просто не знає.

"Офіційна" трактовка виборів в Україні типова: це тотальна критика всього, що відбувається за лінією розмежування. Якщо стежити за місцевими новинами, то критикують буквально все в Україні – стан доріг, медицину, рівень навчання, ціни.

Людей, які повертаються з України, називають європейськими туристами, а саму Україну – Європою. Але треба чути ті інтонації, аби зрозуміти, що це не зовсім позитивне порівняння або комплімент.

І головне, на 31 березня намічається масштабний примусовий мітинг по всій "республіці". Про це повідомили усім бюджетникам – вчителям, медичним працівникам, робітникам культури та усім іншим. Наче це буде акція проти українських виборів, після якої відбудеться концерт зірок російської естради.

Читайте також: Блог з Луганська: на кого луганчани лишають помешкання та як "консервують" посади

Масштабна рекламна кампанія мітингу розпочалася в місцевих ЗМІ 25 березня. В неділю обіцяють ходу трудових колективів, концерт місцевих та російських творчих гуртків на Театральній площі, а також спеціальних гостей з Росії – групи "Корні" та "Город 312". Дійство прив'язують не до акції проти українських виборів (про що говорять усі бюджетники, яких примусили утворювати масовку), а до свята "Руської Донбаської весни".

Я не бачила людей, які б хотіли брати участь у виборах президента України. Ймовірно, ті хто мав таке бажання, вже давно перетнули лінію розмежування.

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і Telegram

Яна ВІКТОРОВА для ВВС News Україна


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини