MENU

Окупований Крим може виявитися повністю відрізаним від глобального інтернету

2360 1

Законопроект посилить і без того істотну (і репресивну) роль Роскомнадзору і розширить рамки повноважень влади, дозволяючи знову опустити «залізну завісу», яка огороджує від інформації з-за кордону, пише в блозі НВ Галя Койнаш.

Якщо в РФ все ж таки приймуть законопроект, який пройшов 11 квітня вже друге читання. І хоча згідно з документом інтернет буде заблокований нібито лише в разі загрози для Росії або блокування російської мережі з-за кордону, немає чіткого визначення того, що саме може представляти таку загрозу.

Законопроект про «ізоляцію Рунета» офіційно запропонував Андрій Клішас, російський сенатор, який з 2014 року перебуває під санкціями США і ЄС за активну підтримку агресії РФ проти України.

Законопроект передбачає створення автономного російського сегмента інтернету, який може бути відрізаний від всесвітньої павутини. Всі провайдери РФ будуть змушені власним коштом встановити технічне оснащення для контролю трафіку в мережі. Поки що їм доведеться шукати гроші, Роскомнадзор – ефективний цензор країни – контролюватиме їх діяльність. Роскомнадзор зможе блокувати або розблокувати вебсайти, що поки що в наказовому порядку повинен буде виконувати провайдер.

У разі якоїсь невизначеної «загрози» російська влада зможе використовувати подібні технічні засоби для ефективної ізоляції російського інтернету, пропускаючи лише ті сегменти світової мережі, які вони вважатимуть необхідними.

Читайте також: Як захистити свої права від інтернет-порушень

Після вторгнення і анексії Криму Росія закрила або захопила українські медіа, а також переслідує як журналістів, так і цивільних активістів за висловлювання неугодних думок і репортажі про репресії в зоні російської окупації. Кримська правозахисна група давно повідомляє про повсюдне блокування окремих українських веб-сайтів і медіа, а також різко засуджує законопроект, який може, за їхніми словами, встановити глобальну цензуру інтернету в Криму.

Читайте також: Сайт UAinfo полностью блокируют на территории оккупированного Крыма как и ряд других украинских интернет изданий. СПИСОК

Законопроект посилить і без того істотну (і репресивну) роль Роскомнадзору і розширить рамки повноважень влади, дозволяючи знову опустити «залізну завісу», яка огороджує від інформації з-за кордону.

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і Telegram

Галя КОЙНАШ


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини