Що означає скандал з "російським" Кримом на картах Google
Позначення на картах Google Криму як території, яка є "частиною Росії", стало черговою сенсацією кремлівської пропаганди. Сьогодні визнала провідна міжнародна корпорація, завтра визнають держави. Але насправді до визнання зміна карти має мало відношення, пише Віталій Портников спеціально для "Крим.Реалії".
А до бажання не заважати отриманню власного прибутку у Росії – багато. Не випадково у самій корпорації кажуть, що поважають внутрішнє законодавство країн, де працюють. І в усьому світі на картах Google Крим як був українською територією, так і залишився.
Читайте також: Семимісячне мовчання може коштувати Google мільярди доларів
Я не знаю, чи відкрию я державну таємницю, але Крим залишається українською територією навіть на картах "Яндекс". Тому що навіть у цій російській корпорації чудово розуміють різницю між територією Росії та окупованою територією України. І так, змушені підкорятися внутрішньому законодавству власної країни, яка окупувала Крим. Але не збираються жартувати з міжнародним правом. Та й навіщо, власне? Адже країн, які б визнали "російський" статус Криму, практично немає, та й для самої Росії таке рішення має тимчасовий, "путінський" характер. Не буде – рано чи пізно – Путіна, не буде й "російського" Криму.
Але чи варто міжнародній корпорації з гарною репутацією потурати бажанню країни-окупанта бачити результати свого правопорушення на географічній карті – це дуже велике питання. Адже тут йдеться не просто про повагу до внутрішнього законодавства, а ще й про неповагу до міжнародного права, про неповагу до законів країни, в якій зареєстровано саму корпорацію.
Читайте також: Тимчук: У Кремлі самі не вірять в те, що Крим – "російський"
І якщо для Google прибутки важливіші за принципи, можливо, США та країни ЄС звернуть увагу не лише на проблеми авторського права та феномени фейків, дезінформації та пропаганди в роботі технологічних гігантів, а й на це принципове питання. І використають свої можливості зробити так, щоби корпорація дорого за це заплатила. Наприклад, щоб гроші, які викладе Google, перевищили потенційний прибуток від перебування на російському ринку.
Думаю, коли бізнес не цінує репутацію, його вдасників можна повернути до реальності тільеи шляхом фінансових втрат.
Підписуйся на сторінки UAINFO у Facebook, Twitter і Telegram
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки