MENU

Новини на теренах поліцейської реформи

1125 0

Дмитро Головін, очільник Одеської поліції написав заяву про звільнення за власним бажанням.

Це той самий Головін, якого суперечливо вважають, то великим героєм (наприклад, під час конкурсу з обрання Голови Національної поліції України у 2017 році, які тільки осани йому не співали, адже він був одним із ключових кандидатів), то суцільним негідником (саме в його часи поліція здійснювала неефективне досудове розслідування нападів на одеських громадських активістів та і загалом про нього вистачає інформації корупційного характеру).

Вирішуйте добре це чи погано його заява самостійно. Від себе додам тільки, що керівники територіальних органів поліції призначаються на посади та звільняються з посад керівником поліції за погодженням з Міністром внутрішніх справ України (частина 5 статті 15 Закону про Національну поліцію). Так що Арсен Борисович може ще не схвалити такий крок.

2. Наразі відбувається засідання Кабінету Міністрів України, на якому нарешті буде затверджено План з реалізації Стратегії розвитку МВС України до 2020 року. Нагадаю, що сама Стратегія  була ухвалена ще 15 листопада 2017 року, водночас Уряд постановив розробити у тримісячний термін план виконання, де мають бути чітко вказані заходи, строки їх реалізації, виконавці та індикатори оцінки виконання заходів з реформування (розвитку) відомства. Тобто до 15 лютого 2018 року. Що вам сказати, краще пізно ніж ніколи.

Читайте також: Експерт: В найближчі місяці саме судді, а не президент чи парламент, будуть переформатовувати нормативно-правове поле

Тому поздоровляю.

З свого боку обіцяю, що спробую знайти час проаналізувати план заходів та висловити свою думку, бо вже маю на руках текст – це 120 сторінок захоплюючого читання. В принципі, там багато реально хороших ідей, питання тільки в тому, наскільки можливо реалізувати хоч половину з них. Водночас завжди добре мати план, адже це означає, що ми знатимемо, хто відповідальний за ту чи іншу ділянку реформи, в які строки вона має бути виконана, як оцінити успішність/неуспішність виконання (індикатори). Врешті-решт запитати "а чого не виконується той чи інший пункт?" з посиланням на конкретний документ.

3. Екс-глава Національної поліції України Хатія Деканоїдзе (2015-2016 рр.) в ефірі Радіо НВ повідомила, що на даний момент не планує повертатися в Україну, але із задоволенням стала б частиною змін ... "якщо знадобитися мій досвід, поради або професіоналізм. Я не кажу, що я the most bright person ever, але це моя робота, так що я з задоволенням ще раз стала би частиною змін. Я думаю, що зміни будуть, я сподіваюся".

Читайте також: Перехідний період обіцяє стати часом абсолютної невизначеності – Портников

Що вам сказати? При всій повазі до Хатії Деканоїдзе, можливо, це не найкраща ідея. Бо занадто багато залежить від міністра внутрішніх справ, який поки що у нас залишається незмінний, і є варіант, що так і буде надалі (sapienti sat, хто стежив за виборами). На жаль, часи очільництва Хатії мені особисто запам’ятались інформаційним вакуумом, в якому вона перебувала та неможливістю виконувати намічені плани, в силу купи зовнішніх факторів. Звісно, мені просто сказати, що треба було бути наполегливішою, але я просто констатую факт. Думаю, що у багатьох інших гідних людей вийшло б не краще, бо de facto 125-ти тисячна поліцейська організація не дуже рада реформам, особливо з боку "цивільних" людей. Але то вже зайва риторика.

І давайте не забувати, що у Сергія Князєва є контракт строком на 5 років – одна з гарантій його професійної незалежності як публічного службовця на відміну від політичної посади Авакова. Тобто він може залишатись Головою Національної поліції до березня 2022 року, незалежно від нових президентів чи урядів. Хіба що, в результаті якихось домовленостей він вирішить піти з тієї посади самостійно. 

Здається це все. Як багато сьогодні у цій темі, сам здивований.

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і Telegram

Євген КРАПИВІН


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по теміПравила коментування »  

Новини