MENU

Яка мова – такі і ми

3466 0

Якою мовою ми говоримо – такими ми і є.

Мова – це самоідентифікація людини. Тобто якщо я розмовляю українською – значить, ідентифікую себе як українець. Мова впливає на фізіологію, на спосіб реакції, світосприйняття і навіть поведінку. Свого часу дослідники східних культур з’ясували, що мова формує свідомість людини. А свідомість – це і є ми самі.

Читайте також: Як Рада ухвалювала мовний закон. ФОТО

Чи можете ви зараз уявити Італію без італійської мови або Францію без французької мови? А насправді ці мови дались згаданим країнам не так легко. Коли Італія організовувалась як держава, італійською володіли близько 30% населення. Але заговорили. Бо відповідне рішення було прийнято королем. Важко проходила становлення і французька. До кінця сімнадцятого століття у кожного регіону Франції була своя мова. З 1694 року французька мова запроваджувалася жорсткими адміністративними методами. Курував процесом особисто король. Єдина французька мова стала ключем для формування єдиної французької нації.

Читайте також: Парубій: Мова – наша зброя, це великий день української перемоги. ВІДЕО

Із мовою завжди попереду має йти еліта, істеблішмент, керівництво країни. Якщо вони не розмовляють українською – годі вимагати це від інших. Тому сьогоднішнє прийняття Закону про мову, а далі його впровадження, - це передусім екзамен для еліти та керівництва держави.

Я вітаю нас усіх із прийняттям цього закону. Підтримую його. Більше того, підтримую деякі зі статей, які в результаті були вилучені із законопроекту. Наприклад, про мовних інспекторів. Вважаю, що вони потрібні. Як мінімум для того, щоб контролювати чистоту мови у політичній рекламі. Впродовж президентської кампанії Україна зіткнулася із засиллям сленгової мови. Це безкультур’я і приниження мови.

Адже якою мовою ми говоримо – такими ми і є...

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і Telegram

Роман БЕЗСМЕРТНИЙ


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по теміПравила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини