MENU

Люблю західну Україну за те, що вона несовкова, – Павлова

4825 0

Я виросла в місті, в якому не було пам‘ятника Леніну. Не застала. Його знесли, коли я була ще надто маленька, щоби пам‘ятати. Саме існування таких пам‘ятників у інших містах видавалося неадекватним і якимось несповна розуму, наче це були якісь застиглі у часі пришелепкувато-провінційні міста, як це в них досі стоїть Ленін, вони з цього світу взагалі?

Оце відчуття нікуди не зникало. Люблю західну Україну за те, що вона несовкова.

Люблю західну Україну за те, що заходиш до будь-якого магазину і тебе не ненавидять за сам факт твого існування, як заведено в Києві, як ти посмів сюди прийти.

Люблю західну Україну за повагу до громадського простору і чистоту вулиць, тут чомусь у рази чистіше та охайніше за решту країни.

Читайте також: Стефанчук: Ми затяті галичани доти, доки це не впирається в інтереси України

В мене майже ніколи не виникає тут відчуття, що я досі живу почасти у мертвотній країні, що давно вже припинила існувати, але за якимось дурним ритуалом її не можна ні поховати, ні кремувати і це тіло розкладається, насичуючи собою все. Оці магазинчики ССССмайлик замість Р, оця масляна зелена фарба у під‘їздах, якою знову фарбують стіни навіть після ремонтів, оці захаркані ліфти, які хочеться або помити, або не заходити ніколи більше в житті, оці пролетарські звертання на «женщина» чи «мущіна», і тотальна неповага до інших, оці підземні переходи, які пахнуть, як пекло і виглядають, як пекло. І є пеклом, бо якщо щось пахне, як пекло і виглядає, як пекло – то це таки пекло.

Люблю західну Україну за те, що вона постійно змінюється і доглядає за собою. Хай їй досі небайдуже, що скажуть люди – а це ж явна ознака поваги до людей.

Читайте також: Немає протистояння громадян, є початок політичної боротьби – Бистрицький

Люблю західну Україну за цю зону комфорту, якою вона є. Хай в яку оману вона нас вводить. Але неправда, що з зони комфорту треба виходити. Зону комфорту варто розширювати навколо себе. Тож хочеться, щоби колись вся Україна стала західною. Це давня як світ історія про схід і про захід, хай просто ця межа не проходить по нас через серце

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і Telegram

Лена ПАВЛОВА


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по теміПравила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини