MENU

Науковець розповів, що повернути окуповані території Донеччини можна лише одним шляхом

3398 5

В ході теперішніх виборів кандидати на посаду президента України урочисто обіцяють вирішити проблему окупованих територій, відновити мир і суверенітет України. Але чи реальними є такі заяви?

З огляду на те, як це пропонується зробити, відразу очевидними є помітні небезпеки, бо якою є стратегічна мета кремлівського режиму – нав’язати Україні прямі переговори із т. зв. ДНР і ЛНР, в результаті яких включити ці утворення в політичну систему України як автономні, а по суті – незалежні утворення, а згодом і всю Україну трансформувати у федеративну державу.

Читайте також: Про що свідчить "путінська паспортизація"

Тобто, в результаті таких переговорів, готовність до яких задекларували Бойко, Вілкул, путінський режим планує добитися таких змін форми державного устрою України, які спочатку перетворили б її на цілком залежну від Росії країну, а в культурному відношенні – на другу російську державу з окремими українськими анклавами.

Тому зараз особливо важливо, щоб за результатами президентських виборів не з’явилися передумови для таємних домовленостей щодо здачі українських національно-державних інтересів. 

Нереальними на сьогодні є і варіанти відновлення суверенітету на Донеччині воєнним шляхом, бо для наступу і звільнення території треба мати суттєву перевагу, якої, на жаль, зараз немає. Що в таких умовах означає наступати – це втратити людей (найкращих людей) і ймовірно зазнати поразки. Реальною є загроза розв’язати Росії руки для подальшого наступу, захоплення Маріуполя, Запоріжжя, Херсону, Одеси. 

А що реально конструктивного можна було б зробити на посаді президента України? Насамперед – це добитися повного припинення воєнних дій, недопущення жодних людських втрат. Це можна зробити, розмістивши на лінії зіткнення міжнародні миротворчі війська.

Читайте також: Паспорти РФ на Донбасі – це системна політика Кремля щодо інтеграції України в спільний простір – журналіст

Путінський режим, категорично виступаючи проти запровадження миротворчих сил на всій непідконтрольній території і створення міжнародної адміністрації, все ж може погодитися на такий варіант, розраховуючи на зменшення своїх витрат і деяке послаблення санкцій. 

В інтересах України створити передумови повної економічної блокади окупованої території, включаючи припинення постачання газу, води, електроенергії, а також і усіх фінансових виплат. Усі заяви про те, що це негуманно, є не лише демагогічними, а й блюзнірськими, адже виходить так, що Україна сама надає економічні ресурси злочинцям, які вбивають наших людей. Безпідставними є і твердження, що там, мовляв, є наші громадяни. Насправді проукраїнського населення на окупованих територіях практично не залишилось. А ті, які залишились, до таких дій поставляться з розумінням.

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і Telegram

Мирослав ДНІСТРЯНСЬКИЙ


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини