MENU

Кримський привіт Зеленському від Опоблоку

2922 3

Шуфрич в окупованому Криму

Представники "Опозиційного блоку" розглядають захоплений Крим та окуповані райони Донбасу як плацдарм для політичного реваншу під час майбутніх парламентських виборів. Позиціонуючи себе "партією миру" й буцімто рятівниками економіки, вони готові погодитися з вимогами Кремля, пише спеціально для "Крим.Реалії" Сергій Стельмах

Прес-служба народного депутата від "Опозиційного блоку" Нестора Шуфрича відзвітувала, що політик разом із дружиною здійснив "романтичну автомобільну подорож Кримом". Нардеп стверджує, що вирушив на анексований український півострів на травневі свята.

Підлеглі пана Шуфрича звернули увагу, що перед виїздом до Ялти вони із дружиною побували на великодній службі в Києво-Печерській Лаврі, яку провів голова російської церкви в Україні митрополит Онуфрій. "Переїхали через Чонгар. Нашу частину проїхали за 15 хвилин в одну сторону, і за 12 хвилин назад. На другій стороні (контрольованій ФСБ Росії ‒ КР) прочекали огляду відповідно три з половиною та дві години", ‒ йдеться в повідомленні.

Політик, коментуючи свою поїздку, оголосив, що з півостровом у нього пов'язані лише найкращі спогади. "Адже тут минули дні мого дитинства з мамою, татом і старшим братом і моєї юності! У Ялті люди пізнавали, посміхалися, віталися. Настрій у людей святковий, хоча в деяких очі трохи сумні. Дорогою додому на заправці та в кафе теж пізнавали ‒ підходили, розмовляли, вітали з перемогою Зеленського й раділи, що час Порошенка минув!" ‒ сказав Шуфрич.

Читайте також: Російський виклик для Зеленського

Прес-служба народного депутата помістила в невелике послання кілька політичних сюжетів: російська церква в Україні, анексований росіянами Крим і згадування новообраного президента Зеленського ніби-то позитивному ключі. Більше схоже на політичну заяву представника "Опозиційного блоку", ніж на святкову подорож. До того ж депутат багатозначно назвав півострів "нашим", не уточнивши, про кого йдеться: українців чи росіян.

Що насправді відбувається? Перше, "Опозиційний блок" уже веде парламентську кампанію. Одне із завдань ‒ забрати в Зеленського та його партії "Слуга народу" проросійський і "нейтральний" електорат. Вперше в історії незалежної України президентські вибори виграв політик, за якого у другому турі проголосували рівномірно по всій країні. Виняток склала лише Львівська область, де чинний президент Петро Порошенко обійшов свого опонента. У співвідношенні Порошенко-Зеленський актор лідирував у центральних та південно-східних областях. У західних регіонах розрив був не такий істотний.

Якщо судити за результатами першого туру, основний електорат актора становить близько 30%. З огляду на ідеологічну аморфність "Зе! Команди", приблизно половина виборців Зеленського перебувають на умовно європейському, а інша половина ‒ на умовно проросійському ідеологічному фланзі. У другому турі, як вказує соціологія, частина (приблизно 30%) виборців голосували "за" Зеленського, а половина ‒ "проти Порошенка".

Зеленський заважає "Опоблокові", адже він зайшов на їхнє електоральне поле та є "новим обличчям", в той час як пани Шуфрич, партійний лідер Юрій Бойко та їхні соратники перебувають в активній політиці близько двадцяти років. З огляду на те, що колишня "Партія регіонів" розкололася на декілька таборів, що ворогують між собою, а також відсутність електорату із Криму та частини Донбасу, "Опоблоку" критично важливий буквально кожен відсоток голосів на південному сході.

У цьому контексті "привітання" Зеленському від деяких кримчан тільки шкодять новому президентові, виставляючи його фігурою, вигідною для Кремля. Насправді, це не так. Москва ще до офіційного вступу Зеленського на посаду почала загрожувати економічними санкціями й організувала "паспортизацію" мешканців окупованих районів Донбасу. Президент Володимир Путін, підписавши відповідний указ, наголосив, що розглядає варіант надання російського "громадянства" всім українцям взагалі.

Читайте також: Навіщо Зеленському розпускати Верховну Раду?

Друге, колишні еліти, які контролювали країну до Революції гідності, використовують окуповані території (Крим й ОРДЛО) як пропагандистський інструмент, засіб політичного реваншу. Вони торгують "миром", протиставляючи себе "партії війни", яка асоціюється із президентством Порошенка. Підлеглі пана Шуфрича спеціально зобразили Крим тихим місцем, із яким пов'язані найкращі дитячі спогади. Чи вважає пан Шуфрич Крим окупованими? Ралше за все ні. Заперечення факту російської агресії ‒ його принципова позиція, та й "Опоблоку" взагалі. Вони послідовно наполягають, що на сході країни нібито триває "громадянська війна". Якщо мова заходить про захоплений півострів, то його згадують поза контекстом російської анексії.

Третє. Подібні "романтичні візити" ‒ спроба нав'язати українському суспільству повзуче визнання Криму російським із усіма негативними наслідками для державності. Насамперед ідеться про зняття блокади: водної, транспортної та енергетичної. Торік восени "Опозиційний блок" офіційно назвав водну блокаду "геноцидом" кримчан, хоча це ‒ очевидне лукавство. Київ не скоював злочинів щодо кримчан.

Захоплену територію, відповідно до міжнародного права, зобов'язана утримувати Росія ‒ держава-окупантка. У такій ситуації постачання на півострів дніпровської води означатимуть фактичну відмову від суверенної території та формальний привід для послаблення санкцій. Навіщо європейцям продовжувати обмеження, якщо Київ в односторонньому порядку послабив тиск на агресора?

Скандальні заяви представників "Опоблоку", візити до окупованого Криму або поїздки до Москви з метою домовитися щодо газу, російські санкції та роздавання "громадянства" на Донбасі ‒ це все ланки одного політичного ланцюга. Кремль, роздаючи українцям російські паспорти, фактично загрожує Києву великою війною. Наявність у громадян документів із двоголовим орлом дає Кремлю формальний привід "захищати" там, де заманеться президентові Путіну.

Москва, балансуючи на межі війни та миру, розраховує на односторонні поступки з боку Києва щодо Криму та Донбасу. Пан Шуфрич та його колеги з "Опоблоку", зображуючи із себе "партію миру" й буцімто рятівників економіки ("доступний" газ, російські інвестиції), готові прийняти кремлівські умови. Для них це єдина змога заручитися голосами жителів південного сходу, повернувши собі політичний вплив у парламенті та уряді.

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і Telegram

Сергій СТЕЛЬМАХ


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини