MENU

Ми зможемо зупинити війну лише тоді, коли припинимо підтримувати культуру окупанта

707 2

Коли я говорю, що насправді так звана УПЦ МП – це філіал Російської православної церкви в Україні – мені дорікають, що я нібито розпалюю міжконфесійну ворожнечу. І це – правда. Бо якщо про московську церкву говорити правду – ти автоматично розпалюєш і ворожнечу до неї.

Але ми повинні говорити про це на кожному кроці. Якщо ми хочемо, щоб з нашої землі забралася вся та нечисть, яка несе ідеологію "руського міра" - про це повинні писати в газетах, розповідати на телеканалах, говорити в ток-шоу.

У людей, котрі є їхніми прихожанами, повинен вироблятися свого роду "комплекс неповноцінності", що вони підтримують отаку духовно недолугу структуру. Бо якщо ми мовчатимемо, своєю мовчанкою ми дозволятимемо Росії закладати і утверджувати на нашій землі фундамент "руського міра". А на такому фундаменті ми ніколи не збудуємо Українську державу.

Наша мовчанка означатиме, що і далі будуть гинути наші діти. І далі будуть обстрілюватися наші будинки. Що і далі українська кров орошуватиме українські чорноземи.

Тому говорю чітко, голосно і при здоровому глузді: від тих, хто підтримує Московську церкву, московський бізнес, московську культуру, московську мову я не хочу чути, що вони стомилися від війни і що їм шкода наших діточок. Не хочу цього чути! Бо це – крокодилячі сльози. Допоки вони підтримують московина будь-яким чином – чи то ідучи у російську церкву і тим тримаючи москаля тут, чи навіть пропагуючи та відстоюючи їхню мову - не мають права цього казати.

Читайте також: Невивчені уроки Другої світової війни можуть повернутися

Мова, як і церква, завжди використовувалася Російською імперією як зброя, за допомогою якої насаджувалися і утверджувалися імперські ідеї. За допомогою цієї зброї Росія зберігала свої сфери впливу. Бо ж чим Путін чи будь-хто до нього пояснювали анексію будь-якого народу? "Защітой рускоязичного насєлєнія".

Мені можуть заперечити: подивіться, мовляв, скільки російськомовних захищають нашу землю? Захищають. І я кожного з них поважаю. Але це є певною мірою соціальна шизофренія: захищати свою землю від москаля, гинути самому, хоронити побратимів – і разом з тим, відстоюючи мову окупанта, давати йому можливість прийти себе "захищати"!

Читайте також: Війна – єдиний сценарій, який не передбачений серіалом "Слуга народу", і Путін усвідомлено витягає Зеленського у ту реальність, в якій він ніколи не був навіть сценічно

Ми маємо будь-який дух московського окупанта брудною мітлою вимітати з нашої землі. Тоді ми зможемо хоча би почати відбудовувати нашу державу.

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і Telegram

Микола МЕДИНСЬКИЙ


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по теміПравила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини