"Давайте зробимо його відомим!" або Як у соцмережах поширюються фейкові новини
В Україні по соціальних мережах розійшовся фейк про хлопця із Запоріжжя, який нібито переміг у спортивних змаганнях в Польщі.
Про обман у Facebook розповів автор неправдивої новини Вадим Вадіковіч (Vadik Vadikovich).
"Цей хлопчик – уродженець міста Запоріжжя, Євген. Він виграв у польському місті Катовіце забіг на 10 км і напівмарафон. Але жоден канал новин про нього не розповів, давайте разом виправимо цю несправедливість і зробимо Женю відомим за допомогою репосту", – написав він у мережі 29 квітня.
Станом на сьогодні, 15 травня, фейковий допис зібрав понад 9,7 тисячі лайків і 13 тисяч поширень, ще понад 1,7 тисячі користувачів залишили свої коментарі.
Читайте також: Фейковые новости и как с ними жить
Вадіковіч пізніше зізнався, що вигадав цю новину, щоб провести соціальний експеримент у мережі.
"В дописі я залишав "пасхалки", "виграв забіг на 10 км і напівмарафон" одна з них (ви лишень вдумайтеся, це треба пробігти спочатку 10 км і одразу ж 21км). Так ось, усім, хто репостив, не сподобалася ця несправедливість, що про Женю не знає ніхто, а ось тепер запитання до усіх, хто репостив – 26-го квітня у Запоріжжі біглимарафон, назвіть переможця? Мій пост назбирав на даний момент 10,5k репостів, і будет ще по мережі пару років точно гуляти. В посте (вибачте, за тавтологію) я не вказував жодних фактів про те, коли проводився марафон, як Женя переміг, жодної конкретики. Але все рівно репостили. До чого я це пишу, друзі, думайте своею головою, а не інстинктом натовпу, поважайте себе. У коментах жах коїться Є питання, що таке бразильське Джеурджидзе?", – зазначив він.
Добре, що ми живемо не у Сінгапурі.
Читайте також: В Сингапуре будут сажать на 10 лет за фейковые новости
Підписуйся на сторінки UAINFO у Facebook, Twitter і Telegram
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки