MENU

ДБР дозволили проводити оперативно-розшукову діяльність

436 0

ДБР дозволили проводити оперативно-розшукову діяльність

Верховна Рада ухвалила закон "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення діяльності Державного бюро розслідувань" (№5395-д).

Як передає кореспондент УНІАН, за це рішення проголосували 277 народних депутатів із 373, зареєстрованих у сесійній залі. 

Ухваленим законом у законі "Про Державне бюро розслідувань" визначається, що ДБР та його уповноважені посадові особи з метою виконання покладених на них завдань здійснюють на підставах і в порядку, встановлених законом, гласні та негласні оперативно-розшукові, оперативно-розшукову діяльність, слідчі (розшукові) та негласні слідчі (розшукові) дії з метою запобігання, виявлення, припинення, розкриття і розслідування злочинів, віднесених до підслідності ДБР.

Також, зокрема, законом встановлюється, що директором територіального органу ДБР може бути громадянин України, який має вищу юридичну освіту; стаж роботи в галузі права не менш як 7 років (після здобуття вищої освіти); має досвід роботи на керівних посадах не менш як 3 років; вільно володіє державною мовою.

Читайте також: У Зеленського запропонували всезагальне податкове декларування. Експерт розповів, чому там не все так просто

Керівником підрозділу центрального апарату ДБР може бути громадянин України, який, крім двох останніх вимог, має вищу освіту відповідно до напряму діяльності підрозділу; має стаж роботи у відповідній сфері не менш як 7 років.

Законопроектом визначається текст присяги осіб рядового і начальницького складу ДБР, вигляд печатки ДБР. Також визначаються спеціальні звання осіб рядового і начальницького складу ДБР.

Фінансове та матеріально-технічне забезпечення ДБР здійснюється за рахунок коштів державного бюджету України. Фінансування Держбюро за рахунок будь-яких інших джерел забороняється, крім випадків, передбачених міжнародними договорами України або проектами міжнародної технічної допомоги, зареєстрованими в установленому порядку.

Забезпечення ДБР необхідними матеріальними засобами, технікою, обладнанням, іншим майном для службової діяльності здійснюється Кабінетом міністрів.

Гарантується повне і своєчасне фінансування ДБР в обсязі, достатньому для його належної діяльності. У кошторисі ДБР передбачається створення фонду для проведення оперативно-розшукових (негласних слідчих) дій.

Також законом встановлюється, що заробітна плата працівників ДБР складається з посадового окладу; доплати за вислугу років; доплати за роботу, яка передбачає доступ до державної таємниці; доплати за спеціальне звання або ранг державного службовця; доплати за науковий ступінь.

Читайте також: Чому НАБУ погрязла в численних корупційних скандалах?

Розмір премії не може перевищувати 30% посадового окладу працівника ДБР. Крім того, у законі "Про оперативно-розшукову діяльність" у статті "Підрозділи, які здійснюють оперативно-розшукову діяльність" встановлюється, що оперативно-розшукова діяльність здійснюється оперативними підрозділами ДБР – оперативними, оперативно-технічними, внутрішнього контролю, забезпечення особистої безпеки.

Закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування.

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і Telegram

UAINFO


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по теміПравила коментування »  

Новини