MENU

Фантастика та справа Стуса: які лекції відвідати під час Книжкового Арсеналу

316 0

Зазвичай люди приходять на Книжковий Арсенал, щоб придбати книги. Проте, щороку організатори також формують дуже цікаву програму з лекцій та презентацій книжок, яку не варто пропускати.

Цього року фокус-тема Сусідство: відкрите питання, тож лекції стосуватимуться не лише книжок, а й проблем анексії Криму та збройного конфлікту на Сході. Також, за традицією, лекції поділені на українську, міжнародну, дитячу та спеціальну програми.  

Якби в мене був маховик часу, як в Герміони, я б, звісно, відвідала кожну подію. Проте, оскільки це неможливо, поділюсь своїми вподобаннями. 

22 травня 

18:00, Кафе Європа. Я вважаю, в день відкриття Книжкового Арсеналу, варто відвідати церемонію нагородження переможців конкурсу Найкращий книжковий дизайн: конкурс, ініційований Арсеналом та Goethe-Institut в Україні, за підтримки Франкфуртського книжкового ярмарку та фонду Buchkunst. Номінації:

Читайте також: Не так все у нас погано з культурою, якщо порівнювати з Європою

– книги для читання (домінує текстова частина; поезія, проза, фікшн, нон-фікшн);

– візуальна книга (домінує візуальна частина; про мистецтво, альбоми, фотокниги, каталоги, книжки зі значною кількістю зображень, графічні романи тощо);

– дитяча книга (різних жанрів і видів, дитячі графічні романи);

– утилітарна книга (переважно прикладного характеру, нон-фішкн, науково-популярна книга, наукова, навчальна література, путівники, кулінарна книга тощо);

– експеримент (самвидав, фотокниги, артбуки і лімітовані видання, зіни, графічні романи тощо).

Як на мене, це дуже надихаюча подія, яка дозволить розширити свої горизонти не лише людям, які мають відношення до дизайну, а й відвідувачам та книговидавцям: у книговиданні ілюстрація іде поряд зі словом, і допомагає посилити його (або навпаки). 

17:00, Вулична сцена. Вперше на Книжковому Арсеналі буде представлена література авторства наших ветеранів. Як на мене, презентацію проекту Ветеранська література на Книжковому Арсеналі варто відвідати з декількох причин. По-перше, щоб відкрити для себе авторів-ветеранів та їх твори, по-друге, щоб більше дізнатися про конфлікт на Сході країни.  Учасники презентації – Олеся Островська-Люта (генеральна директорка Мистецького арсеналу), Ірина Фріз (народна депутатка, міністр у справах ветеранів) та автори ветеранської літератури. 

23 травня 

13:00, зал Епілог. Як видавець, я чудово усвідомлюю вагомість роботи перекладача у створенні якісної сучасної літератури. Саме талановитий перекладач – секретний інгредієнт, завдяки якому бестселер чи класика стають ближчими до нашого українського читача. Тому буде дуже цікаво відвідати презентацію повного українського перекладу Шерлока Голмса Артура Конан Дойла, який організовує А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА.

Очікую змістовної дискусії та зачитування найбільш цікавих чи курйозних частин перекладу. Тепер не лише серіали та фільми про Шерлока Голмса будуть українською. Учасники презентації: Володимир Панченко (доктор філологічних наук, письменник та критик), Іван Малкович (власник і директор видавництва А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА). 

24 травня 

11:00, зал Сфера. 24 травня буде купа цікавого, як і в кожен інший день, але особисто я запрошую всіх зацікавлених у зал Сфера на 11 годину. Там говоритимуть про українську фантастику та презентуватимуть книжкові новинки з цього жанру. Якщо ви не знаєте українських фантастів – вам точно сюди. Яка вона, сучасна українська фантастика? Яких поворотів сюжету очікувати від авторів?

Впевнена, глядачів очікує плідна розмова авторів, які поділяться своїми книжковими новинками та трошки розкажуть про філософію сюжетів.

 Серед учасників: Ігор Сілівра (письменник), Наталія Матолінець (письменниця), Ірина Грабовська (знавець української мови) , Наталка Ліщинська (письменниця), Любов Базь (письменниця). Модераторка: Альона Савінова. 

25 травня

16:00, зал Сфера. В цей час відбудеться презентація книги Тетяни Трофименко #Окололітературне. Усе, що ви хотіли знати про сучасну українську літературу, виданої Vivat. Тетяна, відома літературна критикеса, створила книгу про сучасну українську літературу останніх десяти років. Під час події буде обговорення тенденцій української літератури та найбільш значущіх віх її становлення. До того ж це шанс не тільки цікаво та пізнавально провести час, а і побачитися з улюбленими авторами. Серед учасників – нові та визнані українські письменники: Тетяна Трофименко, Ігор Зарудко, Сергій Жадан, Анатолій Дністровий, Ірина Цілик, Катріна Хаддат, Софія Андрухович, Тарас Антипович, модерує Ростислав Семків. 

Читайте також: Шість українських видань, які варто не пропустити на Книжковому Арсеналі

26 травня

13:00, зал Папір. Відбудеться презентація книги Вахтанга Кіпіані Справа Стуса. Дотепер живі учасники справи Василя Стуса. Це резонансна тема для українського суспільства, і саме Вахтанг Кіпіані взявся збирати матеріали справи у одній книжці.

1. Яка роль адвоката Медведчука на суді Стуса?

2. Чому загинув Василь Стус? (хворе серце, вбивство чи самогубство)

Відповіді на ці та інші питання ви можете дізнатися під час презентації.

Учасники: Вахтанг Кіпіані (історик, журналіст, публіцист), Василь Овсієнко (член Української Гельсинської Спілки, політв’язень, публіцист), Володимир Бірчак ( історик, керівник академічних програм Центру досліджень визвольного руху), Ігор Зарудко (письменник, громадський і культурний діяч). 

Також кожного дня відбуватимуться події з фокус-теми Сусідство: відкрите питання: я вважаю, кожна з них важлива та чіпляє актуальні для суспільства проблеми. Тож ознайомтеся з програмою Книжкового Арсеналу-2019, щоб не пропустити нічого цікавого.  

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і Telegram

Юлія ОРЛОВА


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини