MENU

В інавгураційній промові Зеленський схибив із цитатою Рейґана

2252 3

Сьогодні президент Зеленський охарактеризував Кабінет міністрів України цитатою президента США Рональда Рейґана: "Уряд не є вирішенням проблем, уряд сам є проблемою". Це той випадок, коли варто читати не лише цитати, але й повністю промови, з яких ці цитати беруть, а ще вивчати повністю факти, підстави щодо цих промов.

Як сказала мені колись одна мудра людина: "Твои испорченые юридическим прошлым мозги..." (мова оригіналу). Так, мої "юридичні мізки" й освіта, отримана від найкращих професорів із теорії та історії держави і права, конституційного права, а також вісім місяців роботи у Стенфорді, не дають мені заснути.

Читайте також: Назустріч епосі бідності: Зеленський зробив перший крок у прірву

Цитата президента Рейґана "Уряд не є вирішенням проблем, уряд сам є проблемою" зовсім не про орган виконавчої влади!

У США уряд (government) – це влада США, яка складається із трьох гілок влади: законодавчої (Конгрес), виконавчої (яку очолює президент, входить віце-президент, Кабінет і майже всі урядові агенції) та судова.

А президент Рейган, коли говорив про уряд, мав на увазі всі три гілки влади й вів мову про необхідність повного перезавантаження принципів роботи (зокрема між федеральним урядом й урядами штатів). Я цю промову у Стенфорді детально вивчала.

Читайте також: Справжня "Гра престолів" тільки починається

Тому рекомендую команді президента читати промови повністю і мовою оригіналу, а ще пройти курс початкового порівняльного конституційного права, щоб надалі не допускати таких недопрацювань.

Важливо не ганьбити президента України!

P. S. Я написала лише про один аспект промови. Цей допис не є оцінкою промови, в якій було багато як позитивних, так і негативних моментів.

Зокрема, мені як дипломованій фахівчині за спеціальністю "Правознавство" та спеціалізацією "Конституційне право та процес", дуже цікаво ознайомитись з указом президента про розпуск парламенту.

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і Telegram

Наталія МИКОЛЬСЬКА


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по теміПравила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини