MENU

В Україні планують врегулювати діяльність ріелторів

1529 0

Праця ріелтора стане законною. Про це на своїй сторінці у Facebook повідомив виконуючий обов'язки голови Фонду державного майна Віталій Трубаров:

"Фонд державного майна розробив разом з фахівцями у сфері продажу нерухомості проект закону «Про брокерську діяльність у сфері нерухомості".

На сьогодні відсутнє будь-яке законодавче регулювання брокерської діяльності, немає нормативної бази, яка б встановлювала загальні правила діяльності в цій сфері. І головне невизначено правовових наслідків за порушення законодавства. Це спричинило появу на ринку "сірих" ріелторів, діяльність яких є не завжди якісною і професійною, та інколи, навіть, шахрайством.

Відповідно до закону, брокер це особа, яка має трирічний досвід роботи агента з нерухомості, успішно склала кваліфікаційний іспит, отримала кваліфікаційний сертифікат брокера з нерухомості та інформація про нього міститься в Державному реєстрі брокерів з нерухомості та суб’єктів брокерської діяльності.

Читайте такжеУ Мінрегіонбуді розповіли про новий законопроект щодо реконструкції "хрущовок"

Провадити брокерську діяльність у сфері нерухомості може виключно суб’єкт брокерської діяльності, який має у своєму штаті хоча б одного брокера з нерухомості.

Також закон передбачає агента з нерухомості, яким є помічник брокера. Агент повинен пройти професійну підготовку та отримати свідоцтво про проходження навчання.

Брокер зобов’язаний кожні три роки підтверджувати кваліфікацію шляхом складання кваліфікаційного іспиту. Кваліфікаційна підготовка здійснюватиметься навчальними центрами, створеними саморегулівними організаціями брокерів.

Читайте такжеВкладывать ли в недвижимость сейчас: пять шагов к правильному решению

Регулювання брокерської діяльності в сфері нерухомості більшою мірою буде здійснюватися саморегулівними організаціями брокерів.

Державне регулювання брокерської діяльності у сфері нерухомості здійснюватиметься Фондом державного майна України, який матиме право анулювати дозвільні документи за порушення законодавства на підставі рішення кваліфікаційно - дисциплінарної комісії, яка буде здійснювати. контроль за діяльністю суб’єктів брокерської діяльності та брокерів з нерухомості".

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і Telegram

UAINFO


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по теміПравила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини