У Мінрегіонбуді розповіли про новий законопроект щодо реконструкції "хрущовок"
Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України разом з інститутом проектування "Діпромісто" імені Білоконя розробило новий законопроект "Про комплексну реконструкцію кварталів (мікрорайонів) застарілого житлового фонду".
Про це повідомляє прес-центр міністерства.
"З 2006 року в Україні діє закон щодо реконструкції застарілого житла. Проте з того часу реконструкція цих будинків на практиці так і не змогла відбутися через недосконалість законодавства. Наприклад, через наявність вимоги щодо обов’язкової згоди 100% мешканців будинку на проведення майбутньої реновації. Також проблемним залишається механізм видачі компенсації, визначення джерел фінансування та багатьох інших аспектів. Тому ми розробили новий законопроект, який врахував попередній досвід і містить максимальну кількість рішень проблемних питань, пов’язаних із реконструкцією застарілого житла. Його прийняття в подальшому зможе нарешті запустити цей довгоочікуваний процес в Україні на практиці", – повідомив заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Лев Парцхаладзе, який також є президентом Конфедерації будівельників України.
Читайте также: Уряд затвердив два сценарії розвитку економіки на найближчі три роки. Обидва негативні – економіст
Він зауважив, що за активної участі широкого кола фахівців, експертів, громадськості, у тому числі, жителів таких будинків відбулася низка відкритих круглих столів, на яких обговорювалися проблемні питання та можливі шляхи їх вирішення. «Найважливіше – щоб були враховані інтереси мешканців таких будинків і створені всі сприятливі умови, щоб реконструкція нарешті змогла розпочатися на практиці», – додав заступник Міністра.
Зокрема, новий законопроект:
– враховує можливість здійснення реконструкції застарілого житла різної поверховості, а не лише 5-поверхівок;
– визначає замовниками проектів реконструкції виконавчі органи сільських, селищних та міських рад;
– розширює перелік можливих джерел фінансування проектів;
– визначає алгоритм прийняття рішення щодо реконструкції або знесення;
– удосконалює процедуру видачі компенсації власникам застарілого житла;
– передбачає різні можливі варіанти відселення жителів під час реконструкції, максимальну відстань, на яку відбуватиметься відселення, та інші питання.
Читайте также: Ми платимо за роздовбаний транспорт в Києві більше, аніж у Відні
За інформацією прес-центру міністерства, новий законопроект найближчим часом буде направлений на розгляд та погодження зацікавленими центральними органами виконавчої влади, після чого буде переданий до Кабінету Міністрів України.
Підписуйся на сторінки UAINFO у Facebook, Twitter і Telegram
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки