MENU

Розмовляйте українською, почувайтеся українцями – письменниця

749 0

Автор – Андрій Єрмоленко

Все ж таки Закон про мову підписаний, тому дотримуйтеся його у спілкуванні, уникайте кальок: викресліть із дописів "зелених чоловічків" – це "зеленолюдці"...

Позбудьтеся словосполучення "зробити вигляд" – українці "вдають, що"; а ще наші люди насміхаються з когось, наприклад, із зеленолюдця, а не над ним. Окрім того, українці скасовують закони, а не відміняють (відміняють іменники).

Вдосконалюйте українську розмовну, не боячись сленгу чи професіоналізмів, та уникайте нав’язаної білодідівщиною спільності української з російською. Ніт!

Читайте також: Наш лінгвоцид: пригадати українську мову та її репресовані слова

Розмовляйте українською, бо ж ви вдихаєте українське повітря, милуєтеся українськими садками вишневими й черешневими, грушевими та яблуневими, а ще вас уже не раз окропили українські теплі дощі. Почувайтеся українцями! 

Хай там що, а книгарі гуртуються на Книжковому Арсеналі – і ми їх підтримуємо, бо вони підтримують українську мову, її естетичний вплив через поезію та прозу, її наративний вплив через наукові розвідки й мемуаристику. Усе на цьому світі пов’язано містичними нитями через вимовлене слово.

Читайте також: Для чого потрібен мовний закон: як протягом останніх 4-ох століть намагались знищити українську мову

Розмовляйте українською з дітьми, з друзями, із сусідами і незнайомцями у транспорті. Переможемо мовою, бо істина у ній, не на дні гранчака. 

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і Telegram

Оксана ДУМАНСЬКА


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по теміПравила коментування »  

Новини