MENU

Президент підписав мовний закон. ВІДЕО

723 3

Президент України Петро Порошенко підписав Закон України "Про забезпечення функціонування української мови як державної"

"Маю високу честь й унікальну можливість підписати закон "Про забезпечення функціонування української мови як державної", – зазначив Порошенко.

Президент наголосив, що цей закон – "ретельно збалансований" і жодним чином не утискає інші мови.

"Я, до речі, сподіваюся, що й нова влада також, ретельно проаналізувавши закон, імплементовуватиме його норми в життя, підтримає", – сказав Порошенко.

Президент подякував народним депутатам, голові Верховної Ради Андрієві Парубію та громадським активістам і діячам культури, які підтримували закон.

Читайте також: Письменник – критикам мовного закону: Час дорослішати, приколів більше не буде

Нагадаємо, що 25 квітня парламент ухвалив мовний закон, який почали розглядати у другому читанні ще 28 лютого. Учора, 14 травня, закон підписав Парубій.

Згідно із законом, єдиною державною мовою в Україні є українська, а "спроби запровадження в Україні офіційної багатомовності" всупереч Конституції України та встановленій конституційній процедурі "провокують мовний розкол країни, міжетнічне протистояння та ворожнечу і спрямовані на насильницьку зміну чи повалення конституційного ладу".

Закон передбачає, що українською мовою має володіти кожен громадянин України, а також усі претенденти на українське громадянство.

Українською мають розмовляти всі високопосадовці та керівники силових структур. Також українська обов'язкова для депутатів усіх рівні, суддів, адвокатів, керівників вишів, медпрацівників тощо.

Відповідно до закону, українською мовою мають проводити всі засідання, зустрічі тощо у владних органах й установах – як центральних, так і регіональних.

Читайте також: Що не так із реакцією Зеленського на мовний закон

Українську мають використовувати також у сфері обслуговування, в підписах і маркуванні товарів і послуг. Комп’ютерні програми повинні будуть мати інтерфейс державною мовою та/або англійською, або мовами країн Євросоюзу. Сайти за замовчуванням спочатку повинні будуть завантажуватися українською, але можуть також мати й інші версії. Періодику можна буде видавати в кількох мовних версіях, одна з яких має бути українською.

Передбачене і створення посади Уповноваженого із захисту української мови, який регулюватиме впровадження цього закону.

Закон також передбачає введення адміністративну відповідальність за порушення законодавства у сфері застосування державної мови. Крім того, закон передбачає кримінальну відповідальність "за публічне приниження і зневагу до державної мови". Вона буде аналогічною тій, яка передбачена за публічну наругу над державним прапором, гербом і гімном – штраф до 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або арешт до шести місяців, або позбавлення волі на строк до трьох років.

Законо "Про забезпечення функціонування української мови як державної" покликаний унормувати законодавство України про мову після того, як Конституційний суд скасував ухвалений у 2012 році так званий закон "Колесніченка-Ківалова". Він передбачав можливість офіційної двомовності в регіонах, де чисельність нацменшин перевищує 10%. Низка обласних і місцевих рад визнали російську мову регіональною. Окрім того, регіональною у західних областях було визнано угорську мову, молдовську та румунську.

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і Telegram

UAINFO


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по теміПравила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини