Теорія ігор та концепція хаосу: 7 нон-фікшн бестселерів, які можна буде знайти на Книжковому Арсеналі
Фото – УНІАН
Як думаєте, який літературний жанр користується популярністю серед українців?
Довгий час я думала, що це – художня література. Проте, виявилось, що я помиляюсь. Це на Заході більше читають задля того, щоб пережити нові емоції чи відпочити. Ми ж, українці, читаємо для користі: щоб отримати нові знання, дізнатися про оригінальні рішення сильних світу цього, краще зрозуміти себе тощо. Саме тому до Книжкового Арсеналу хочу розказати про найбільш цікаві (звісно, на мій суб'єктивний погляд) нон-фікшн книги.
1. Фактологія. 10 хибних уявлень про світ, і чому все набагато краще, ніж ми думаємо, Ганс Рослінг, Анна Рослінг-Рьонлюнд, Уля Рослінг. Фактологія видавництва Наш Формат – мій фаворит: згадую її у підбірках дуже часто, бо книга не тільки цікава, а ще і корисна. Зараз багато говорять про критичне мислення: що у світі з такою кількістю інформації людина просто має покладатися на здоровий глузд. Проте, де нам його брати, коли саме наш мозок часто стає причиною невірного сприйняття інформації: викривляє, драматизує, помічає факти, що підтверджують наші переконання, а що їх спростовують – ні.
Читайте також: Білл Гейтс порадив п’ять книжок на літо
Ганс Рослінг, відомий лікар, статистик та спікер TED (одна з його лекцій про інший погляд на бідність у світі) пояснює, в які пастки мозку ми потрапляємо, сприймаючи світ однобоко, надає інструменти, за допомогою яких можна розпізнати невиправдані узагальнення, заспокоїти ірраціональні страхи. Після прочитання цієї книги ви почнете сприймати життя лише на підставі фактів: не вигадок, міфів чи узагальнень. Спойлер: світ не таке вже і погане місце, якщо дивитися на нього ширше.
2. 12 правил життя. Як перемогти хаос, Джордан Пітерсон. У Нашого формату також є чудова книга 12 правил життя. Як перемогти хаос. Впевнена: ця книга варта вашої уваги, і якщо ви її ще не читали – Книжковий Арсенал чудовий привід зробити це. Книга про важливість цінностей та власних орієнтирів в нашому швидкоплинному світі. Всього 12 правил… які ви сформуєте самі під час читання. Ніяких настанов – факти, приклади з біології, історії та літератури. Так, ця книга змусить вас замислитися над багатьма речами. Проте, після занурення в неї, ви отримаєте більш цілісне життя, впевненість у завтрішньому дні (хоча так, світ хаотичний) та розуміння себе.
3. Складні розмови. Як обговорювати те, що хвилює найбільше, Дуглас Стоун, Брюс Петтон, Шейла Гін. Звісно, не обійду увагою і книги видавництва Vivat. Складні розмови – одна з наших нон-фікшн книг, яку я вважаю вартою уваги. Вона наче і про бізнес…але насправді про життя. "Офіційно" – вона про суть та застосування гарвардського методу розвитку легкого спілкування. Та "неофіційно", вона про те, як говорити з будь-ким про наболіле та бажане, як не говорити про те, про що не хочете, а якщо неприємної розмови таки не обійти, як отримати з неї максимум, або, принаймні, не "понести втрат". Нам здається, що складні розмови – то про бізнес та роботу: партнерів, колег, керівництво тощо. Проте, вони скрізь: від магазину до вечері з близькими.
Проблема непростих розмов в тому, що вони несподівані і часто неприємні. Проте, саме завдяки ним ми можемо обговорити болюче та стати ближче з коханими, отримати необхідне від керівництва та виставити межі у спілкуванні будь з ким. Як? Відповіді – в книзі.
4. Ask a manager. Спитай у керівника, Елісон Ґрін. Елісон Ґрін – кар'єрна консультантка. У Ask a manager. Спитай у керівника вона зібрала найчастіші та найбільш болючі питання та проблеми, з якими до неї зверталися працівники за роки її практики. Вас турбує, як діяти, коли колега привласнив вашу ідею? Або що робити, коли ви усвідомлюєте, що встановлені дедлайни – нереалістичні? Чи як діяти, коли керівництво постійно турбує у вихідні дні?
З одного боку, це незручно та трошки несправделиво, з іншого – може коштувати вам робочого місця. Та не переймайтеся забагато: цими питаннями переймаються десятки тисяч людей по всьому світу. І Елісон Ґрін, спираючись на власну практику, пояснює, як всі ці ситуації можна вирішити "безболісно", а іноді навіть з гумором.
5. Технологія EQ-BOOST. Як використати емоційний інтелект в бізнесі та житті, Козлова Валерія. Емоції – наші союзники чи вороги? Ні те, ні інше: емоції просто є, і їх треба враховувати. Емоційний інтелект – популярна тема, і в книзі Технологія EQ-BOOST. Як використати емоційний інтелект в бізнесі та житті Видавництва Старого лева прикладно пояснюється, як можна менеджирити емоції та отримувати більше від спілкування, співпраці та стосунків, якщо не нівелювати емоції, а вчитися їх враховувати та використовувати.
Емоційний інтелект – це не лише ключ до комунікації з іншими, а ще і до розуміння себе: коли ви почнете ідентифікувати, розуміти та враховувати власні емоції, вам буде простіше зрозуміти мотиви інших. Книга буде корисною як для бізнес- так і для повсякденного спілкування, адже авторка ділиться методами, які допоможуть вам розвинути власний емоційний інтелект.
6. Застеляйте ліжко. Дрібниці, які можуть змінити ваше життя, а, можливо, і світ, Вільям Г. Макрейвен. Чи багато треба робити для того, щоб змінити світ? Адмірал Вільям Г. Макрейвен, командувач Військово-морських сил США вважає, що для цього необхідні систематичні дрібниці… наприклад, кожного ранку застеляти ліжко.
Читайте також: Фантастика та справа Стуса: які лекції відвідати під час Книжкового Арсеналу
Так-так, це він – автор мотиваційного відео Хочете змінити світ? Застеліть ліжко, яке сколихнуло світ декілька років тому. Армійська дисципліна та мудрості вдало покладені на контекст щоденного життя: кожна глава має глибокий підтекст, в якому – принципи, не одного разу випробувані як під час військових навчань, так і бойових дій. Читаючи цю книгу видавництва КМ-Букс ви дізнаєтесь не лише про те, як змінити світ та чому корисна дисципліна, а також багато цікавих військових історій та термінів.
7. Принцип 80/20 та 92 фундаментальних закони природи. Наука успіху, Річард Кох. Принцип Парето звучить привабливо, проте, як його застосовувати на практиці? Ідея, що є різні за результативністю дії, цілком відповідає реальності. Проте, як виявити саме ті 20% зусиль, які дадуть 80% результату?
Річард Кох у своїй книзі зібрав багато інструментів та методів, які допоможуть вам оптимізувати як бізнес-процеси, так і приватне життя за допомогою таких-от закономірностей. Це не лише чудова теорія щодо того, як закони біології, фізики та нелінійної науки можуть стати вам у нагоді – це ще і приклади, а також наочні пояснення. Як бути ефективнішим за наявних ресурсів? Чи справді конкуренція мотивує на звершення, чи все-таки співробітництво краще? І коли успіх вже досягнуто, як його втримати?
Після прочитання цієї книги теорія ігор та концепція хаосу вже не будуть такими абстрактними: ви будете розумітися як, чому та коли вони працюють.
Підписуйся на сторінки UAINFO у Facebook, Twitter і Telegram
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки