MENU

ООН звинуватила голосових помічників у сексизмі

876 0

Спеціалізований заклад ООН з питань освіти, науки та культури (ЮНЕСКО) у своєму глобальному звіті стверджує: голосові помічники закладають серед користувачів ґендерні упередження про жінок.

Це насамперед виявляється в покірності помічника, що має жіноче ім’я та говорить жіночим голосом, щодо насилля.

Експерти як приклад наводять відповідь голосового помічника від Apple Siri на фразу "Слухай, Сірі, ти – су*а" – "Якби я могла, я б почервоніла". У квітні 2019-го відповідь замінили на "Я не знаю, як на це реагувати". Однак подібні моменти в різних виробників досі лишаються.

Читайте також: Не подарунок, або Про брак жіночої солідарності

Фахівці ЮНЕСКО пояснюють таку ситуацію недостатнім доступом жінок до цифрових технологій у більшості частин світу. Наприклад, згідно з останніми статистичними даними, жінки на 25% менше за чоловіків знають, як користуватися цифровими технологіями в повсякденному житті, в 4 рази рідше знають, як програмувати, і в 13 разів рідше подають заявку на технологічний патент.

"Обмежена участь жінок і дівчат у технологічному секторі може виражатися в закріпленні старих та створенні нових ґендерних упереджень", – йдеться у звіті.

У звіті крім фіксування фактів сексистських меседжів надаються рекомендації щодо впровадження ґендерно-чутливої освіти, яка б допомогла прибрати стереотипні погляди на технології та забезпечити рівність жінок і дівчат у доступі до них.

Читайте також: Членкиня і психологиня, або Слова, від яких розриває

"Мова більшості голосових помічників – жіноча. Вони доступні одним натисканням кнопки або грубою командою. Це посилає сигнал, що жінки слухняні та виконують накази чоловіків незалежно від того, яким тоном і в який спосіб вони це сказали", – наголошують в ЮНЕСКО.

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і Telegram

Inspired


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі


Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини