MENU

Від раннього шлюбу до вбивства. Проблеми, із якими сьогодні живе кожна четверта дитина

1521 0

За даними міжнародної правозахисної організації Save the Children, кожна четверта дитина із 2,3 млрд дітей, які живуть на Землі, позбавлена дитинства.

Причин тому декілька – ранні та примусові шлюби, вагітність, праця замість шкільної освіти. Але є й позитивні зміни – кількість дітей, які позбавлені дитинства через вище означені проблеми, з 2000 року й до сьогодні скоротилася на 30% (до 690 млн) завдяки тому, що уряди багатьох країн запровадили глобальні цілі сталого розвитку, повідомляє Thomson Reuters Foundation.

Сінгапур, Швеція, Фінляндія, Норвегія та Словенія очолили рейтинг із 176 країн, яким вдалося за 19 років значно підвищити рівень охорони здоров’я, освіти, та максимально зменшити кількість ранніх шлюбів та вирішити проблему дитячої праці. на останніх місцях рейтингу опинилися такі країни, як Південний Судан, Малі, Чад, Нігер та Центральноафриканська Республіка. Україна знаходиться на 42-й позиції.

Читайте також: Как реклама влияет на детскую психику

9 фактів про те, як сьогодні живуть діти порівняно із 2000 роком:

1. Приблизно кожна четверта дитина, із 2,3 млрд дітей у віці до 18 років, позбавлена свого дитинства в результаті ранніх шлюбів, підліткової вагітності, хвороб, недоїдання, відсутності доступу до освіти.

2. Смертність дітей у віці до 5-ти років скоротилася вдвічі – з 9,8 млн у 2000 році до 5,4 млн у 2019 році.

3. Кількість випадків вбивств серед дітей знизилася на 17% й наразі становить 85 тис.

4. Кількість дітей із затримкою росту з 2000 року скоротилася на 49 млн і наразі становить 149 млн. Проте, в Африці зросла кількість дітей, які відстають у рості через погане харчування та хвороби. там із цією проблемою стикаються 4 із 10 дітей.

5. 130 млн дітей мають доступ до освіти, 60% із них – дівчатка. Близько 262 млн дітей залишаються поза школою.

6. Кількість працюючих дітей скоротилася на 94 млн, при цьому найбільшу вигоду отримали Східна Європа та Центральна Азія. Але кожна 10-та дитина – близько 152 млн – все ще працюють, і майже половина з них живе в Африці.

Читайте також: Скрытые угрозы, которым дети и взрослые подвергаются в социальных сетях

7. Кількість дітей-наречених скоротилася на 11 млн і на сьогодні становить 37 млн, причому в Південній Азії вдвічі скоротилася кількість ранніх шлюбів. Якщо всі ці дівчата закінчать середню школу, то до 2030 року можна буде запобігти ще 51 млн дитячих шлюбів.

8. Щорічно в світі народжується 13 млн дітей, що на 2 млн менше, ніж в 2000 році.

9. Кількість дітей, що живуть в зонах бойових дій, збільшилася удвічі – до 420 млн з 1995 року, тобто приблизно кожна 5-та дитина сьогодні із власного досвіду знає, що таке війна. Найбільше постраждали діти в таких країнах, як Афганістан, Центральноафриканська Республіка, Ірак і Сирія.

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і Telegram

WOMO


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі


Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини