MENU

Між Україною та МВФ. У чому проблема?

570 1

Відносини з МВФ завжди політизовані. Це не зовсім правда, що гроші фонду йдуть виключно в економіку. Часом вони йдуть і в резерви Нацбанку.

Просто МВФ – це такий собі аудитор, головний інвестор. Якщо він заходить в країну і каже, що "економічна ситуація нормальна, грошей тут не проїдять", то і ЄС, і банки кредитуватимуть, розповів Тимофій Милованов у рамках авторської програми Дмитра Тузова "Новий вечір" в ефірі Радіо НВ.

МВФ – це індикатор. І для нас це важливіше, ніж для Польщі, яка минулого року вирішила відмовитись від проектів з МВФ. Та Польща – вже частина європейської спільноти. У них є доступ до іншого фінансування. І між тим, що поляки можуть взяти на приватних ринках і під егідою МВФ, різниця не така велика. Натомість у нас – шалена. І про це слід завжди пам’ятати.

Читайте також: Реальна небезпека, що загрожує Україні

Візьмімо сім'ю та бюджет. Якщо у вас хороший дохід, то існує багато банків, між якими ви можете обирати. Та коли ви, як Україна, маєте лише один варіант, то будь-який інший передбачає лише стати на площу, і брати там гроші під 10−30% та просто їх витрачати. Годувати, по суті, вуличних фінансових бандитів. Не думаю, що нам варто на таке погоджуватись.

Та питання залишається: що ж таке у цьому МВФ, що польський уряд від нього відмовився? Передусім це залежить від політичних причин.

МВФ не займається тим, щоб розбудувати економіку – він займається стабілізацією. І подекуди умови фонду можуть бути і дещо жорсткими для політичної ситуації. Інколи це добре, інколи погано. Це може бути погано, якщо ви хочете всі ці гроші витратити та роздати на пенсії. І це може бути добре, якщо ви хочете, наприклад, інвестувати в інфраструктуру, розвиток економіки.

Кажуть, що МВФ диктує цінову політику для населення? Та будьмо чесними: проблема не у високих цінах, а в низьких зарплатах. Світові ціни якими були, такими і лишаться. Погано те, що ми мало заробляємо. Тому замість говорити, що "такі ціни ми собі дозволити не можемо", і робити вигляд, що все нормально – ми будемо робити субсидії та низькі ціни спеціально для людей – потрібно думати над тим, як ці люди мають заробляти.

Читайте також: Оптимистический сценарий для тех, кто считает, что "дефолт – не страшно"

Бо інакше різниця між цінами та зарплатами нікуди не зникне. Не можна вирішити проблему низького заробітку українців зниженням ціни. Це неправильна розмова від початку. Розмовляти треба про те, як у сучасному світі зробити українця заможним.

Як створити робочі місця? Як створити бізнес? Які дати навички, щоб дорослі та їхні діти могли стати успішними в Україні та світі? Розмова про те, що МВФ чи будь-хто інший хоче підняти ціни, відволікає нас від головного питання – як підняти продуктивність українців?

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і Telegram

Тимофій МИЛОВАНОВ


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини