Нові кінотеатри в торговельно-розважальних центрах проектуватимуть з урахуванням необхідного часу для безпечної евакуації людей
У новому ДБН “Культурно-видовищні та дозвіллєві заклади” вдосконалено норми щодо проектування таких закладів у складі ТРЦ в частині обов’язкового урахування необхідного часу для безпечної евакуації. Тобто, чітко визначено, скільки має тривати евакуація людей з таких закладів у складі ТРЦ, щоб це було безпечно.
Чому це важливо?
Час евакуації людини із окремої будівлі кінотеатру або кінотеатру у торговельному центрі відрізняється. Тому що окрім того, щоб безпосередньо вийти із глядацького залу, людині потрібно ще евакуюватися із будівлі ТРЦ, а це додаткові хвилини. Сьогодні в чинних нормах щодо закладів культури, які є застарілими, враховується лише час евакуації людей з окремих будівель кінотеатрів. Проте зараз більшість з них якраз проектуються у складі великих ТРЦ. Ми переглянули ці норми, щоб заклади культури у складі ТРЦ проектувалися безпечно та правильно, з дотриманням необхідних розрахунків щодо часу евакуації та пропускної можливості евакуаційних виходів. Бо це безпека людей
Читайте також: Забудовник "SMART PLAZA OBOLON" облаштував сміттєзвалище під вікнами мешканців сусіднього житлового комплексу. ФОТОФАКТ
Зміни дозволять на 25% зменшити кількість травм під час евакуації і підвищити безпеку людей у разі надзвичайних ситуацій.
Поясню.
Сьогодні відповідно до пожежних вимог, при проектуванні закладів культури має бути дотриманий необхідний час евакуації людей:
– евакуація з будівлі І та ІІ ступенів вогнестійкості має здійснюватися протягом 6 хвилин,
– ІІІ-ІV ступенів – 4 хвилин,
– V ступеню – 3 хвилин.
У випадку проектування того ж закладу у ТРЦ, прорахунок евакуації має бути таким, щоб протягом встановленого часу – від 3 до 6 хвилин (залежно від ступеню вогнестійкості) з приміщення кінотеатру можна було безпечно евакуюватися на вулицю.
При цьому, потрібно обов’язково враховувати пропускну можливість евакуаційних виходів – як із глядацьких залів кінотеатру, так і з самого ТРЦ. Це дозволить здійснювати евакуацію людей безпечно та без травмування.
Читайте також: В Україні огороджуватимуть залізничні колії парканами та лісосмугами
Новий ДБН розроблений ПАТ “КиївЗНДІЕП”, вже затверджений і буде опублікований найближчим часом.
Підписуйся на сторінки UAINFO у Facebook, Twitter і Telegram
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки