MENU

Українським підліткам бракує сексуальної освіти – думка

754 0

Необхідна, але чомусь дуже незручна тема для батьків – розмова з дітьми про секс.

Дехто думає, що основи фізіологічного аспекту статевого акту підлітки вивчать на уроках біології, а коли все ж наважуються, їхні діти живуть повноцінним статевим життям. Утім, малоймовірно, що безпечним: "досвід" часто багатший, аніж знання.

Підлітки вважають, що контрацепція для того, щоб не завагітніти, і часто забувають, що найнебезпечніші хвороби передаються статевим шляхом. За даними ЮНІСЕФ та Українського інституту соціальних досліджень імені Яременка, хлопці та дівчата мають перший секс вже у 13 років. Водночас опитування юнаків показує, що навіть у 14 років вони мали вже не один статевий контакт.

Тому в Україні необхідна сексуальна освіта для молоді. Очільниця МОЗу Уляна Супрун переконує, що дитині потрібно якомога раніше отримати всю необхідну інформацію від батьків, лікарів, вчителів чи компетентних експертів. А от сумнівні веб-ресурси або ризикований метод спроб та помилок погано вплинуть на репродуктивне здоров’я підлітка.

Читайте також: Про секс, згоду і те, чому важливо говорити про це в школі

У 2016 році жінкам від 14 до 17 років зробили понад півсотні абортів. Дівчата у юному віці довіряють своїм партнерам, які часто “досвідченіші”, ніж вони. Тому, перерваний статевий акт вважають цілком дієвим способом не завагітніти. Сексуальна освіта зокрема має запобігати небажаним вагітностям та зменшувати кількість абортів.

Озброїти підлітків інформацією – означає знизити ризики зараження ВІЛ або іншими хворобами, які передаються під час статевого контакту: лише 24% української молоді мають правильні знання про шляхи передачі ВІЛ.

Хмизу в огонь підкидає розвинена культура сексу на телебаченні, в кіноіндрустрії, соцмережах тощо. Наразі діти дорослішають швидше, а от знань у них немає. Майже кожен десятий підліток з тих, хто заявив, що має досвід статевих стосунків, сексуальний дебют мав у 12 та менше років. Але 66,8% опитаних набули досвіду дорослого життя після досягнення 15-річчя.

Сексуальна освіта давно стала частиною шкільних програм багатьох країн світу. У Швеції це обов’язковий предмет із 1950-х років. Ще з 7-10 років і до закінчення школи учням розповідають, що розважливий та обдуманий початок статевого життя – це спосіб бути здоровим. На уроках говорять про статеву зрілість, перший секс та засоби контрацепції. У Нідерландах навіть в дитячому садку дітки дізнаються про людську анатомію та фізіологію. Сексуальну освіту використовують у США, Норвегії та Франції.

Читайте також: Жизненно важные предметы, которых не хватает в обычной школе

Все ж, важливу роль у статевому дозріванні дітей відіграють батьки. Підлітки мають довіряти людині, яка намагається їх чомусь навчити. Утім, не можна перетворювати дружню бесіду на лекцію з термінологією та суворим тоном.

На жаль, радянщина залишила відбиток на свідомості багатьох людей, коли про секс не говорили, а це слово з чотирьох літер вважалося сороміцьким. Усі речі потрібно називати своїми іменами. Батькам слід осучаснитися, щоб убезпечити дітей. Якщо по телевізору безперестанно чути "секс", то і підлітки мають чути це слово від рідних, а не "це", "маточка/тичинка". Обов’язково розповідати про контрацепцію, зокрема згадувати слово презервативи. Коли йдеться про здоров’я, соромитися тут нічого.

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і Telegram

Діана ЦАРУК


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини