MENU

Автобусні тури Європою – корисні поради

2295 0

Що таке автобусний тур Європою? Це швидко, насичено і дешево. Такі мандрівки коштують відчутно менше за самостійні подорожі, і в плані нервів також, адже їх не потрібно витрачати на організацію.

Однак вирушаючи в автобусний тур, перше, що маєте усвідомити – вони поверхневі. Новий день – нове місто. Втім, цей недолік водночас є і перевагою: ви встигаєте відчути місто, подивитися на ціни, визначитись, повертатися чи ні. Звісно, якщо повертатися, то вже на кілька днів, іншим транспортом та врахувавши усі попередні промахи.

Але є і інші недоліки, які одночасно перевагами не є, і до цього треба бути готовим. Мова про ті самі переїзди кожного дня, ризик зробити із дешевої поїздки дуже навіть вартісну, потерпати від погоди, що передумала бути теплою, та ще деякі моменти, до яких треба бути матеріально та/або морально підготовленими. 

То як поїхати в автобусний тур Європою, щоб він не перетворився на пекло? Діставайте блокноти, складайте список, бо кожна порада дуже серйозна.

Розмова з турагентом. Завдання турагента – продати тур, тому під час розмови вас намагатимуться переконати, що все дуже райдужно. Втім, ви маєте бути врівноваженими та врахувати такі моменти:

Читайте також: Літні канікули. Які документи потрібні для виїзду з дитиною за кордон?

1. Перевіряйте всю інформацію на місці, до купівлі туру. 

2. Порахуйте, скільки годин може піти на переїзди: чи витримають ваші ноги та спина. Може так статися, що в дорозі ви будете 20 годин – переодягатися, митися, їсти доведеться на узбіччі траси. Точно готові до такого?

3. Перепитуйте про готелі: чи в зручному вони місці? Вам можуть заявити так: "Приїжджаєте до Будапешта, гуляєте, потім ночівля в готелі, зранку їдете до Відня". І тут ви маєте запитати: де розташований готель? Бо може статися, що готель не в Будапешті, а у сотнях кілометрів від нього, тому у вас просто не буде шансів захопитися містом, яке вночі особливо чарівне.

4. Уточнюйте, скільки годин буде на відвідування кожного заявленого в турі міста. Велике розчарування, коли кажуть, що буде той самий Будапешт, а насправді на прогулянку дадуть дві години.

5. Попросіть список екскурсій заздалегідь та почитайте в Інтернеті, чи варті вони часу та грошей. Прорахуйте загальну вартість та оцініть, чи потягнете всю суму, бо гроші наперед збирає той, хто супроводжує. Тож віддавши значну суму на початку подорожі, ви можете залишитися без нічого.

6. Розпитайте, чи дійсно будуть всі екскурсії. Вже під час туру може виявитися, що щось раптово скасували. Наприклад, чомусь не зможете увійти до Колізею – і турфірму не хвилюватиме, що ви заради Колізею й зголосилися їхати.

Купили тур. Наступні кроки:

1. Обмінюйте гроші вдома. У нас вигідніший курс, ніж буде за кордоном, навіть долар-євро.

2. Перевірте, чи є на ваших картках гроші та чи підключені вони до міжнародних платіжних систем. Не всюди є термінали, але носити картку легше, ніж гаманець.

3. Зважаючи на насиченість туру, у вас буде кілька годин на кожне місто. Тому гуляти доведеться центром, де ціни високі, особливо в ресторанах та кафе. Якщо ваша поїздка бюджетна – шукайте супермаркет, там зможете купити недорогі продукти. Особливо в дорогу, бо зупинки автобусів – виключно технічні, санітарні та на АЗС – максимум 30 хвилин. Там зможете придбати ті ж сендвічі, але вийде дорожче.

4. Беріть теплі речі – ніхто не знає, якою буде погода. Прогнози можуть казати, що буде дуже тепло і сонячно, а за два дні, коли ви вже в дорозі – литиме злива і +12. Це, звісно, якщо ви не планували шопінг під час поїздки.

5. Щодо шопінгу. Дійсно, наприклад, до Італії треба їхати за сумками, одягом, аксесуарами та взуттям. Закордонні сир та вино можна купити і в Україні – можете загуглити заздалегідь та поцікавитися наявністю та цінами.

А от за автентичними смаколиками треба їхати окремо (пам'ятаєте ж, що автобусний тур – це швидка оглядова екскурсія). Наприклад, у Егері (під Будапештом) неймовірна кількість маленьких виробництв вина та вторинних продуктів з шаленими ексклюзивами – хотілося гребти все.

6. Прикордонники, дійсно, переглядають речі, і якщо знайдуть більше ніж дві пачки цигарок, буде боляче усьому автобусу – на оформлення штрафу піде багато часу. Звісно, контрабандою всі везуть цигарки та передають зайве тим, хто не палить, бо 5 євро за пачку українська душа не дозволяє платити.

7. Подумайте, що слугуватиме подушками: одна під шию, друга – під сідниці чи поперек. Якщо кров у ногах ще можна якось розігнати, то вправи на поперек на газоні біля туалету не зробиш.

Читайте також: ТОП-15 советов для ''чайников'', как правильно фотографировать в путешествиях

8. Одразу готуйтеся до того, що спати ви практично не будете. Можете заснути в автобусі – супер, зможете наздогнати ті години, які втратили в готелі (виїзд може бути о 4-5 ранку). Тим, кому важливо спати понад 6 годин, я б взагалі не радила їхати в автобусний тур. Це виснажливо, і недосипання відчувається навіть у підготовлених.

9. Подумайте одразу, в чому будете їхати: вам має бути зручно, не тісно, природно. Зверніть увагу, що можуть бути нічні переїзди. Тобто потрібно врахувати, що спати будете у незвичних позах (звісно, якщо не практикуєте йогу).

10. Купуйте Інтернет для роумінгу. Google Maps та інші ресурси реально корисні, якщо ви раптом заблукаєте у незнайомому місті – це допоможе швидко повернутися на місце зустрічі групи.

11. Аптечка – обов'язково. Особливо для ШКТ та вологі серветки у великій кількості.

Якщо ви вирішили вирушити у подорож та розмірковуєте над тим, який транспорт обрати, от вам корисна порада: літаком, дійсно, може вийти дешевше. Але обов'язково відкрийте пошуковик, візьміть калькулятор та зважте усі можливі обов'язкові платежі.

Окрім витрат на авіаквитки, враховуйте трансфери, ціни на готелі, туристичні збори, місцевий проїзд (може неприємно здивувати), вартість екскурсій (чи взагалі воно вам треба за такі гроші, в атобусному турі вони завжди дешевші).

Якщо ви до таких витрат наразі не готові, але хочете побачити якогомога більше Європи задешево та за короткий час і при цьому готові примиритися з незручностями – автобусний тур є чудовий варіантом.

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і Telegram

Євгенія КОСТІНА


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини