MENU

Конституційний Суд скасував мінімальний вік для виходу на пенсію за вислугою років

1169 1

Конституційний Суд за підсумками розгляду подання 45 депутатів Верховної Ради визнав неконституційними положення пункту "а" статті 54, статті 55 закону "Про пенсійне забезпечення", скасувавши встановлення мінімально необхідного віку для нарахування пенсії за вислугою років, повідомила прес-служба суду.

Згідно з вищевказаними нормами, для призначення пенсії за вислугу років працівникам льотного і льотно-випробувального складу необхідно було досягти віку 50 років, а працівники освіти, охорони здоров'я і соціального забезпечення, а також артистам – 55 років, пише УНІАН.

Читайте також: Почему в Украине не будет пенсионных накоплений

Пенсії за вислугу років призначають окремим категоріям громадян, зайнятим на роботах, виконання яких призводить до втрати професійної працездатності або придатності до настання віку, що дає право на пенсію за віком.

Суд вважає, що втрата професійної працездатності або придатності не пов'язана з досягненням працівником певного віку, тому не може бути умовою для призначення пенсії за вислугу років.

"Положення Закону №1788 про підвищення на п'ять років віку виходу на пенсію для жінок, а також збільшення на п'ять років загального та спеціального стажу роботи, необхідного для призначення пенсії за вислугу років для окремих категорій працівників, є такими, які позбавляють зазначених осіб права на соціальний захист і не відповідають конституційним принципам прав і свобод людини, соціальної держави", – йдеться в повідомленні.

Читайте також: Жителям оккупированных территорий Украины готовятся выплачивать российские пенсии

Рішення Конституційного Суду України є обов'язковим, остаточним і не підлягає оскарженню.

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і Telegram

UAINFO


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по теміПравила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини