MENU

Пережити випускний: 8 лайфхаків мами-організаторки

1335 0

Кінець школи – це "кінець світу". І він починається у вересні на перших батьківських зборах 11-го класу. Це найстрашніші збори в моєму житті...

Я взагалі мало втручалася у шкільне життя дітей, ходила на збори, коли діти були в молодшій школі. Потім просто проглядала повідомлення в цій страшній Viber-групі класу, завжди з усім погоджувалась і вчасно здавала гроші. Та якось старший син розповів свої спогади про випускний 9 років тому. Виявляється, це було жахливо – їх зачинили у фойє якогось кінотеатру, там було душно і не було чого ні їсти, ні пити. Син сказав, що то був найгірший випускний з усіх можливих. Мені запало це в душу, пише Ірина Плешакова для Освіторії.

Пригадую, як прийшла на ті перші збори 11-го класу – після роботи, втомлена і голодна. Говорили про ЗНО, аж раптом хтось промовив слово "випускний". Що там почалося: одна мама кричить, що займалася випускним у 4-му класі, інша – у 9-му, ще інша завжди збирала гроші і т.п. Це було о пів на дев’яту вечора, я не витримала і сказала, що візьмусь очолити організацію випускного. Я пригадала ту страшну історію старшого сина і просто хотіла, щоб у молодшого все було інакше. Одразу посипалися пропозиції від мам: одна взялася збирати гроші, інша – допомагати. Утворилася група з чотирьох мам, ми назвали себе "камікадзе".

Читайте також: Освітня реформа: як зміниться навчання

Лайфхак № 1. Створіть ініціативну групу з кількох людей, які беруть на себе відповідальність приймати рішення. 

Я не радилася з усіма батьками з усіх питань, бо тоді домовитися неможливо. Маю яскравий приклад: якась мама закинула в загальний класний чат запитання: "Якого кольору обирати стрічки?" І понеслось: 15 варіантів кольорів, голосування, коментарі типу: бордова схожа на траурну стрічку, біла буде зливатися із сорочками хлопців, якщо блакитна, то напис срібний і т.д. У результаті діти самі обрали бордовий колір стрічки і весь цей галас був марним.

Лайфхак № 2. Зверніться до людей, що професійно займаються організацією випускних "під ключ".

До нас приїхала пані Наталя, яка одразу заспокоїла: у неї 20 років досвіду організації шкільних свят, має варіанти випускних на будь-який бюджет. Для конструктивної розмови з такою людиною батьки мають зорієнтуватися, на які гроші вони розраховують. Далі проговорити детально програму розваг, включно з ведучим, музикою і такими деталями, як маленькі сюрпризи для випускників. Ми обрали тему вечірки "Оскар", тож кожен випускник отримає золоту статуетку.

Лайфхак № 3. Запропонуйте всім батькам 2–3 сформовані пропозиції із прописаним бюджетом свята.

Я ініціювала батьківські збори, присвячені випускному. На них ми дуже конструктивно запропонували три варіанти сценарію випускного, де був прописаний кожен пункт програми. Далі робили просто живе голосування по кожному пункту: чи потрібен нам ведучий? Чи потрібен діджей? Чи потрібна червона доріжка? За більшість питань голосували одностайно. Вагалися, чи потрібен фотобанер, але вирішили, що підлітки не обійдуться без фотозони для селфі і сторіз в Instagram.

Бюджет нашого свята – 3500 грн з дитини. Це досить прийнятна сума, але ми вирішили збирати її поступово – щомісяця батьки передавали по 500 грн. У нашому класі є сім’я переселенців, які винаймають квартиру в Києві, для них така сума за випускний була некомфортна. Спершу ми вирішили, що спільно заплатимо за цього учня. Але нещодавно він здав усю суму – сам заробив на випускний для своєї сім’ї.

Лайфхак № 4. Знайдіть ресторан, де будуть окремі зали для батьків і дітей.

Коли постало питання, чи будуть діти святкувати випускний разом з батьками, це викликало купу емоцій у мам. Я спокійно поставилася до бажання сина святкувати без батьків. Іншим мамам буває складно відпускати дітей і вони сприйняли це болісно. Ми знайшли компроміс: діти святкуватимуть у великій залі, батьки – окремо в меншій. За програмою, діти і батьки час від часу збиратимуться разом для тостів, фото та інших зворушливих моментів.

Лайфхак № 5. Підпишіть договір з рестораном.

Зазвичай ресторани не охоче підписують договір. Частіше дають відписку, що прийняли певну суму авансу і все. Договір – це серйозні зобов’язання з боку ресторану, і це ж гарантії для батьків: що ціна на страви не зміниться, що нам нададуть конкретно ту залу, яку ми обрали, що ресторан не зачинять раніше і ми не будемо доплачувати за позаурочні години роботи тощо. У договорі варто прописати всі моменти, в яких батьки хочуть бути впевнені.

Ресторан для випускного я знайшла випадково – мала діловий обід у центрі міста і побачила, що це чудове місце: панорамні вікна на Хрещатик, великі зали, інтер’єр без шику, ціни прийнятні. Ми забронювали ресторан у листопаді, бо розуміли, що це варто зробити заздалегідь.

Лайфхак № 6. Знайдіть людину, що має знижки в спеціалізованих магазинах продажу алкоголю.

Зазвичай ресторани йдуть на поступки і дозволяють приносити свій алкоголь, тому це можливість зекономити. Ми вирішили, що наші діти питимуть біле вино. Забороняти алкоголь на випускному безглуздо, бо вони знайдуть спосіб його купити, а на якісний алкоголь у них навряд чи вистачить грошей.

Читайте також: Замість пафосних і дорогих випускних – мандрівка в Європу

Продумайте меню для дітей, враховуючи, що це підлітки, які святкуватимуть і танцюватимуть цілу ніч. Раджу замовляти страви з розрахунку 1–1,5 кг їжі на людину. Краще приберіть зі столу випускників дорогі страви типу креветок, а додайте картоплі і печених овочів. Це важливо ще й тому, що вони питимуть алкоголь, тож мають бути ситими.

Лайфхак № 7. З’ясуйте наперед усі правила проведення урочистого останнього дзвоника у школі.

Ми не знали, що в нашій школі повітряні кульки тепер заборонені, бо школа приєдналася до екологічного проєкту. І прийшли на свято з кульками, та ще й замовили гармату з блискітками – випускники йшли під золотим дощем. Це зовсім неекологічно, ми цього не врахували – не робіть, як ми.

Лайфхак № 8. Будьте готові віддати дитині відповідальність за власне життя.

Після двох років підготовки до вступу до вишу мій син зрозумів, що хоче змінити вибір професії, тому цього року він не вступатиме. Про це він повідомив мені за кілька тижнів до випускного. Планує присвятити рік вивченню математики і складати ЗНО з математики наступного року для вступу в інший виш. Це доросле рішення сина, і я маю його прийняти, хоч це і нелегко. Водночас, часом думаю, що в 17 років вони ще дуже діти: мій син планував прийти на останній дзвоник у рваних шортах і футболці. За 200 грн я купила в нього бажання одягти сорочку і штани на свято останнього дзвоника. На випускний хай одягає, що завгодно.

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і Telegram

Катерина КИСЕЛЬОВА


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини