MENU

Українські та американські студенти мають кардинально відмінну мотивацію для списування та плагіату

741 2

Чому українські студенти списують?

Дослідження CEDOS виявило такі головні причини:

60% – необхідність виконувати дуже багато письмових робіт протягом семестру;

54% – відсутність інтересу до тем письмових робіт;

49% – відсутність розуміння необхідності та мети написання письмових робіт;

35% – відсутність практичного застосування результатів робіт;

28% – повторюваність тем письмових робіт.

Перше питання – це те, про що я дуже давно говорю. Звичка українських університетів ставити по 10-15 дисциплін на семестр автоматично змушує вдаватись до плагіату. Тому під час роботи в Міносвіти я наполягала на вимозі про обмеження кількості дисциплін на семестр до восьми. Це ще не 4-5 дисциплін на семестр, як у західних університетах, але все ж краще, ніж було раніше.

Але якщо глянути на чотири наступних причини плагіату, які називають студенти, то їх дещо об’єднує: студенти кажуть, що вони списують, тому що вони не бачать сенсу у цих письмових роботах/завданнях. І це дуже значною мірою корелює з браком мотивації до навчання загалом.

Читайте також: Більшість наших студентів не знає, як можна писати роботи без плагіату – думка

Інше дослідження українського студентства показало, що лише 30% хоче навчатись на обраній спеціальності, а 40% – не змогли визначитись, для чого вони навчаються. А якщо студенти не знають, для чого навчаються – то вони і не можуть розуміти, навіщо їм виконувати ті чи інші завдання в університетів.

Якщо порівняти зі Штатами, то там ситуація кардинально інша. Так, американські студенти теж списують та плагіатять. Рідше, звісно, але це теж є. Але коли їх запитують, чому вони це роблять, то головна причина – «pressure to succeed», «тиск щодо того, щоб досягнути успіху» (Arnold, 2007; McCabe, 1992, 1999; LaBeff et aI., 1990) та необхідність отримати хороші оцінки та схвалення колег/батьків за хороші навчальні результати (Crown & Spiller, 1998; McCabe & Trevino, 2002).

[ах-ах, з посиланнями – бо витягаю з тексту…дисертації (upcoming, як-то пишуть)]

Читайте також: 9 причин, чому хороші оцінки часто відрізають шлях до щасливого життя

Так ось. Якщо порівняти українських та американських студентів, то помітно кардинальна відмінна мотивація для списування та плагіату: Українські студенти списують, бо – на їх думку – від певної письмової роботи нічого не залежить (як і від їх освіти загалом); американські студенти списують, тому що від цього надто багато що залежить.

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і Telegram

Інна СОВСУН


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по теміПравила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини