MENU

"Тим, хто зараз прийде в парламент, порада: готуйтеся. Вас чекає ваше особисте пекло", – політконсультант

1338 1

Це дуже щирий пост. Намагатимуся в ньому донести те, що бачу, проаналізувавши всі без винятку списки партій і побачивши там дуже багато знайомих мені осіб, але не знайомих поки суспільству.

В Україні модно говорити про технократів при владі. Ось і нова влада про них почала говорити. Це трендово, добре заходить електорату. Але є одна проблема. Технократами називають осіб, які отримують владу через свої професійні знання.

Так уже влаштований соціум у всьому світі. І тому технократичне управління повинно базуватися на поступовому і природному зростанні знань і умінь. Поки не винайшли миттєву передачу професійних знань і досвіду.

Читайте також: Поведінка реваншистів, що йдуть до влади на брехні, логічна, відразу викликає не вона – активіст

Тому соціальний ліфт – це найчастіше зло. І для суспільства, і для самого пасажира ліфта. Це коли з кухарки в міністри/депутати. Ще при більшовиках було. Чим закінчили «кухарки» у зовнішній і внутрішній політиці, економіці – пам'ятають усі. Головне – лояльність до режиму і партії. А інтелект – то таке, замість нього можна кілька дипломів прикупити.

А для пасажирів ліфтів – це теж проблема. Як тільки вони мчать угору, від кайфу волосся назад, вуха від свисту закладає, планів – громаддя. А потім починається:

– приватне життя, сім'я, майно під мікроскопом;

– сутички з журналістами, розслідувачами, опонентами;

– інтриги в партії/фракції/серед еліт на окрузі;

– партійне рабство ціною власної репутації тощо.

Що ж протиставляється соціальному ліфту? Соціальні сходи. Якщо ліфт – різкий підйом, то сходи – стійке зростання. І в компетенції, і в публічності, і в ораторстві, навіть, якщо хочете, у світогляд і психічній стійкості.

Саме з соціальних сходів виходили видатні політики сучасності в адекватних країнах. А ось у країнах, де постійно революції і соціальна дестабілізація, – соцліфти працюють як скажені.

Я років чотири поспіль кажу на своїх лекціях, тренінгах, ефірах: Україні потрібні нові обличчя! Але не пасажири соцліфтів! Потрібні професіонали, які готують себе до політики.

Тому що після Революції Гідності прийшло таких «нових» 60% у Раду, і що це їм і країні дало? Цього разу до влади прийде 80% «нових» і знову те ж саме.

Читайте також: Підкорення видовиськом: від акторів у театрі до ляльок у шоу

Тому моя порада тим, хто чує: хочете довгу і гідну політичну кар'єру, хочете увійти в історію, а не вляпатися в неї – визначте, у чому ви професіонал, і ростіть свою компетенцію. А паралельно ростіть компетенції, необхідні в публічності.

А тим, хто зараз прийде в парламент, порада: готуйтеся. Вас чекає ваше особисте пекло. Набирайте хоча б експертів і компетентних помічників у тих галузях, де у вас прогалини. І чим більш свідомо ви сприймете реальність і прийдете до тями від початкового кайфу соцліфта, що мчить угору, тим більше і у вас, і у країни шансів не увійти з розбігу в штопор.

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і Telegram

Ірина СЄРОВА


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по теміПравила коментування »  

Новини