В еру штучного інтелекту: 8 порад для вибору професії, щоб залишатися актуальними
В еру штучного інтелекту кожному випускнику школи варто поміркувати над тим, яку професію обрати, щоб бути успішним після завершення вишу.
Порадами з вибору професії, що стане затребуваною в майбутньому, поділилася Віталія Коніщук, пише Освіторія.
Чому деякі професії скоро зникнуть. Роботодавці вже активно доручають виконання деяких професійних завдань штучному інтелекту та роботам. Наприклад, в аеропорту Дубая за вами пильно стежитиме робот охоронець Titan, який перевіряє, чи не становите ви загрозу. Роботи вже працюють вчителями математики, іноземних мов, помічниками лікарів, менеджерами банку, інструкторами з водіння, охоронцями, працівниками в готелі, паркувальниками, каскадерами в кіно, поліцейськими, ведучими новин, помічниками для дітей з інвалідністю і навіть священниками.
Багато роботизованих професій і в сфері обслуговування: офіціант, бібліотекар, касир, водій та фахівці служби підтримки. Серед прикладів активного залучення роботів у сферу зайнятості є такий: у готелі Henn na Hotel в Японії працюють 243 роботи. Не всі з них, щоправда, дають раду своїм обов’язкам, тому деяких вже звільнили через застарілу систему штучного інтелекту – пише The Wall Street Journal.
Судно Sailbuoy Met перетнуло Атлантику, де якісно провело дослідження води, висоти хвиль, температури та інших даних. Тому робота океанологів тепер теж трансформується через інноваційні технології. Не стала винятком і медицина. Наприклад, робот-хірург Da Vinci вже чудово працює в тандемі з людиною-хірургом. Уявіть собі, робот оперує в Африці, а лікар-хірург дистанційно керує операцією із США. Фантастично!
Читайте також: Скільки предметів вивчають канадські п'ятикласники?
Екскурсоводам теж варто хвилюватися, адже нещодавно Google запустила віртуальні тури музеями світу. В Україні теж з’явився стартап brama.tech, де за допомогою віртуальної реальності показують архітектурні пам’ятки, які не збереглися до наших часів. Віртуальні екскурсоводи, які розмовляють кількома мовами, знайомлять туристів та українців з історією.
За прогнозами вчених з Оксфордського університету, вже в найближчі 20 років майже половину професій замінить штучний інтелект. Також експерти прогнозують, що близько 60 професій зникнуть до 2030 року. Та не слід хвилюватися, адже з’явиться втричі більше нових.
Які навички слід розвивати вже
Враховуючи динаміку змін на ринку праці, щоб бути затребуваним фахівцем у майбутньому, сьогоднішнім випускникам важливо:
1. Удосконалювати навички. Критичне мислення, розв’язання комплексних задач, творчі можливості, навички ведення переговорів, емоційний інтелект та низка інших – ваші козирі, які ще довго не зможе опанувати штучний інтелект.
2. Орієнтуватися на крос-галузеву спеціалізацію. До прикладу, якщо ви медик чи фармацевт і додатково вивчаєте ІТ – ваші професії майбутнього: IT-медик, біофармаколог, ІТ-генетик, клінічний біоінформатик, оператор медичних роботів, консультант зі здорового старіння та інші. Тобто будь-яка професія потребує різних, нетотожних спеціалізацій.
3. Бути по-дружньому гнучким. Навчіться комунікації та вміння знаходити спільну мову із соціумом.
4. Вміти керувати процесами, ставити самостійно завдання, швидко приймати рішення та адаптуватися до змін. Стресостійкість, як сьогодні, так і в майбутньому, продовжить бути перевагою.
Читайте також: Результати вражають: 15,8% учасників не склали ЗНО з української мови та літератури
5. Бути клієнтоорієнтованим. Роботи ще довго не зможуть замінити індивідуальний підхід та зрозуміти клієнта. Як показує практика, "біль" чат-ботів зараз полягає в тому, що вони не вміють знаходити індивідуальне рішення для звернень клієнтів.
6. Пам’ятати про креатив та естетичний смак. Відстежуйте сучасні тренди та навчіться їх тонко відчувати. У майбутньому візуалізація буде ще більш розвиненою у суспільстві, тому сміливо обирайте професії продакт-дизайнера, архітектора, інженера, арт–менеджера, роботу у віртуальній анімації або все те, що стосується прекрасного.
7. Вивчати мови. Традиційно актуальним буде знання іноземних мов, що надаватиме конкурентну перевагу та розширить рівень можливостей. Особливу увагу зверніть на китайську мову.
8. Вміти комунікувати через історії. Актуальними будуть storytelling-сценаристи та всі ті, хто вдало упаковує емоції, бачить зворотний зв’язок споживача і швидко реагує. Роботи ще не можуть опанувати багато медійних професій, як от створення реаліті-шоу, грандіозних талант-шоу, фільмів, промо, журналістських розслідувань тощо. Тому короткотривалі курси для професійного зростання будуть корисні всім.
Підписуйся на сторінки UAINFO у Facebook, Twitter і Telegram
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки