Скільки предметів вивчають канадські п'ятикласники?
Якщо уважно вивчити розклад учня, то скажете 5, та ще й щодня одні і ті самі. Ого! І я так подумала, коли Богдан вперше пішов до школи. З одного боку добре, бо не перевантажений, але де ж решта?
І решта є! Але не так, як ми звикли.
В січні розклад: гуманітарні 2 уроки (пара), математика, природознавство, фізкультура, музика.
Протягом 8 тижнів була музика щодня, учні отримали оцінку за рік і музику замінила французька. 8 тижнів вчили французьку, оцінка за рік і знову зміна – трудове (майстерня). В майстерні працювали 4 тижні, отримали оцінку, а зараз останні 4 тижні – кулінарія.
За отаким "біжучим" розкладом вичитують предмети. При цьому гуманітарні, математика, природознавство і фізкультура залишаються незмінними щодня.
Читайте також: Частной школе платят не за знания. Там родители покупают себе и ребенку немного жизни – журналистка
То скільки ж таки предметів?
Змінними в першому семестрі були: французька і малювання; в другому/третьому: музика, французька, трудове.
А тепер що таке гуманітарні? Це мова, література, історія і правознавство на 2 уроках поспіль і одночасно. Сьогодні можуть більше читати, обговорювати і записувати свої враження від прочитаного, завтра вивчатимуть більше історії, а перед виборами вчили державний устрій, виборчу термінологію, навіть пробні вибори проводили.
Як проходить природознавство? По-перше, воно включає в себе фізику, хімію, географію, біологію. Але предмети не дуже інтегровані між собою. В першому семестрі була географія і під кінець почали фізику, в другому/третьому: фізика, хімія, а зараз біологія: були на екскурсії в природньому заповіднику, і тепер вивчають тварин і птахів, що проживають у нашій місцевості.
То тепер, якщо порахувати всі предмети, які я згадала виходить 14, деякі змінюються, інші постійні.
Але така кількість і такий розклад зовсім не перенавантажує дитину, бо дуже продумано складено. Не раз в тиждень урок протягом року і до наступного тижня ти вже забув про що говорилось на попередньому. Не 10-12 домашніх завдань в тиждень, а лише 4.
Читайте також: П'ять освітніх інновацій, про які говорить увесь світ
Недоліком може бути лише тривала відсутність через хворобу чи поїздку, бо тоді справді багато пропускаєш. Але тут дуже суворо з відвідуванням і пропусками. На час відсутності ти отримаєш завдання для самостійного опрацювання.
А тепер з погляду виконання програми: навчальний рік тут 40 тижнів, тобто 1 раз в тиждень музика – це 40 уроків за рік. В канадській школі предмет вивчають щодня протягом 8 тижнів = ті самі 40 годин за рік. Все сходиться! Програма виконується!
В січні мене розклад і кількість предметів здивували і насторожили. Придивилися, розібралися – нашому учневі подобається. В Україні вже 2 тижні канікули, а ми ще 2 тижні вчимося. Проте Богдан залюбки ходить в школу і навіть не обмовився жодним словом про канікули.
Підписуйся на сторінки UAINFO у Facebook, Twitter і Telegram
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки