Собаки навчилися робити "сумні очі" в результаті еволюції, щоб маніпулювати людьми – дослідження
Група вчених з чотирьох університетів Великої Британії та США виявила: вираз "сумних очей" у собак з’явився в результаті еволюції. До періоду одомашнення тварини не мали спеціального м’язу обличчя, який піднімав брови.
Пізніше собаки його розробили, аби викликати в людей бажання доглядати за ними. Результати дослідження науковці опублікували у тематичному виданні PNAS.
Вчені дослідили анатомію та поведінку собак, яких уперше приручили від вовків 33 тисячі років тому. Науковці порівняли анатомію обличчя 4 диких вовків і 6 домашніх собак. Дослідники також провели аналіз поведінки 9 вовків і 27 собак.
Читайте також: Собаки продовжують життя своїх господарів − дослідження
Вони виявили, що мускулатура обличчя вовків і собак була схожою. Єдиним винятком були очі. Собаки мають міцну м’язову структуру навколо очей, а вовки – лише "нерегулярне скупчення волокон". Єдиний вид собак, який не має надбрівних м’язів – сибірський хаски, одна з найдавніших порід.
Рух собак, коли в них піднімаються брови, а очі стають більшими, викликає в людей зворушливу реакцію. Річ у тім, що на підсвідомому рівні це асоціюється з дітьми, особливо, коли вони стають сумними.
Читайте також: Інквізиція XXI століття, або Як тестується косметика на тваринах
"Зоровий контакт також допомагав собакам знати, коли комунікація є зворотною і спрямованою на них… У такий спосіб, встановлення зорового контакту між собаками і людьми є відмінною унікальною рисою відносин між двома видами під час культурної еволюції людини", – йдеться в науковій статті.
Підписуйся на сторінки UAINFO у Facebook, Twitter і Telegram
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки