Зеленському пояснили, яким має бути перезапуск судової реформи
Днями у президента Зеленського анонсували перегляд результатів провальної судової реформи. Також у голови держави пообіцяли створити експертну групу, яка розробить відповідні механізми.
Безумовно, судова реформа потребує перезапуску. Однак у чому полягатиме "перегляд", хто входитиме в цю експертну групу, а такод наскільки інклюзивним буде процес обговорення й ухвалення рішень – наразі невідомо.
У зв'язку з цим понад 30 громадських організацій і понад 70 бізнес-асоціацій звернулися до голови держави та сформулювали своє бачення щодо того, яким має бути цей процес.
Читайте також: Спасибі Коломойському: це рішення КСУ коштуватиме Україні мільярди
Для виправлення наявної ситуації громадські організації пропонують:
1. Перезапустити Вищу кваліфікаційну комісію суддів і сформувати новий склад із допомогою міжнародних експертів.
2. Перевірити доброчесність членів Вищої ради правосуддя та припинити повноваження тих її членів, які таку перевірку не пройдуть.
3. Запровадити та реалізувати ефективний механізм перевірки суддів, щодо доброчесності яких громадськість має обґрунтовані сумніви.
4. Провести новий конкурс до Конституційного Суду України.
Читайте також: Верховний Суд сказав, що це не наша собача справа – юрист про рішення щодо Богдана
Організації також наголошують на тому, що до експертної групи, яку планує створити Зеленський, повинні бути долучені експерти з громадянського суспільства, авторитетні правники, судді-викривачі, міжнародні експерти. А процес змін має бути відкритим й інклюзивним та враховувати пропозиції, викладені у Порядку денному реформи правосуддя, який підтримав Зеленський.
Останні рішення президента в щодо судової системи, м'яко кажути, викликають здивування. Це дисонує з передвибрчими обіцянками Зеленського та його політичної сили. А тому ми сподіваємося, що це звернення допоможе зробити процес напрацювання змін у судовій системі належним, а результати – дієвими.
Повний текст звернення і список підписанітв доступний тут.
Крім цього, сьогодні, 18 червня, близько 20 провідних громадських організацій презенували Порядок денний відновлення справделивості, який предбачає справжню судову реформу, перезавантаження антикорупційних органів і реформу органів правопорядку та звернулиcя до кандидатів у депутати із закликом підтримати його.
Підписуйся на сторінки UAINFO у Facebook, Twitter і Telegram
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки