Український спецпідрозділ вперше здобув сертифікацію НАТО
Ілюстративне фото
Підрозділ з України став першим за історію сертифікованим НАТО підрозділом сил швидкого реагування з країни, що не є членом альянсу.
Як повідомляє Український мілітарний портал з посиланням на власні джерела у Генеральному штабі ЗСУ, цією частиною став 140-й центр Сил спеціальних операцій ЗС України, що проходив відповідні іспити у Литві від західних колег.
Із цим Україну привітало командування США спеціальними силами в Європі.
Congratulations, #Ukraine! For the first time ever, a unit from a country which is not a member of the North Atlantic Alliance was able to pass the #NATO certification as a #SOF unit. #SpecialOperations #EuropeStronghttps://t.co/Pm7YK9rhAs pic.twitter.com/ipNq82u3WQ
— US Spec Ops Europe (@US_SOCEUR) 25 июня 2019 г.
"Вітаємо, Україно! Вперше за весь час підрозділ з країни, яка не є членом Північноатлантичного альянсу, зміг пройти сертифікацію НАТО як підрозділ сил швидкого реагування", – йдеться на офіційній сторінці командування у Twitter.
Читайте також: На півдні України успішно випробували ракети "Вільха-М" і "Вільха-Р"
"Чудові новини з Литви стосовно українського спецпідрозділу", – твітує Штаб сил швидкого реагування НАТО.
NRF були створені на листопадовому саміті НАТО 2002 у Празі на заміну Союзного Командування Європи Мобільними Силами. Перші перемовини про реорганізації мобільних сил НАТО відбулись у серпні 2002 у Варшаві з ініціативи міністра оборони США Дональда Рамсфелда. СШР перебувають у постійній бойовій готовності.
Складаються з військ сухопутних, спеціального призначення, повітряних, морських сил, що готові впродовж 5 днів до проведення операцій евакуації чи реагування на кризові ситуації в усіх частинах світу. При значному військовому конфлікті (війні) повинні стримувати ворога до підходу основних сил до 30 днів. Рішення про застосування СШР приймає Північноатлантична рада.
Читайте також: Боротьба зі снайперами загарбників – на новому рівні. ФОТО, ВІДЕО
Сухопутні сили СШР НАТО силою бригади здатні провадити операції вимушеного силового входу (forced-entry). Морські сили виконують роль ударної групи з авіаносцем, сухопутної і амфібійної груп. Повітряні сили здатні провадити до 200 щоденних вильотів. В операціях можуть використати спеціальні підрозділи.
Підписуйся на сторінки UAINFO у Facebook, Twitter і Telegram
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки