MENU

Єдиний старовинний будинок на Кловському узвозі збираються знести, щоб побудувати висотку для ГПУ. ФОТО

4476 1

Забудова Печерська не рясніє історичними спорудами. Зокрема, на Кловському узвозі серед післявоєнних будинків причаївся за металевим парканом одноповерховий, напозір, "особняк".

Будинок довгі роки служить корпусом біля бокового в'їзду на територію заводу "Арсенал".

За результатом аналізу зовнішніх ознак будинок зведено на початку 20 ст.

Комусь, звісно, його неокласичні форми нагадають радянський ретроспективізм 30-их, але форма аттика над входом з вуличного фасаду, використання майоліки в оздобленні, наявність брандмауера та, безперечно, топосхема Києва 1925 року свідчать, що це будинок ще царських часів. 

Читайте також: "Урбаністичне пекло". В Києві руйнують завод-гігант, щоб збудувати чергову багатоповерхівку. ФОТО

Роздивляючись цю топохему, помічаємо, що і сам будинок за площею, і сама садиба довкола зі службовими спорудами значно відрізнялися від приватної забудови, яку ми бачимо на Різницькій та Рибальській з дрібно нарізаними ділянками.

До того ж на узвозі, який тоді мав іншу конфігурацію (не доходив до Московської, а закінчувався на повороті на нинішню вулицю Гусовського (тогочасну – Кловську вулицю), немає інших приватних садиб, що свідчить проте, що тут експланадні правила діяли найдовше, а може і земля належала військовому відомству. Тому первісне призначення будівлі залишається відкритим, але маю здогадки, що це якась військова будівля, зведена у 1910-і рр. на території Нової Печерської фортеці.

Читайте також: У Києві планують назавжди знищити окрасу Печерська. ФОТО

Давно хотілося дізнатися історію будівлі та сподівався на щасливу долю для кловського "особняка", але злі сили не сплять, і ось нещавно новина: міськрада змінила цільове призначення ділянки і віддала історичний будинок під знесення для побудови житлового комплексу для Генеральної прокуратури України.

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і Telegram

Антон КОРОБ


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по теміПравила коментування »  

Новини