Чому подорожі критично важливі для здорового життя – декілька цікавих фактів
Змінювати місце перебування критично важливо для здорового життя. І для мозку.
Чи думали ви про те, чому кожен із нас бачить світ по-різному?
Ми бачимо і помічаємо те, про що думаємо. Ми даємо команду мозку – акцентуємо його увагу на чомусь, а далі він уважно стежить за тим, щоб ми помічали навколо те, про що думаємо.
Захотіли купити авто (ще й знаємо точно колір) – як одразу на вулицях нас починають переслідувати саме такі автомобілі. Захотіли якусь нову річ – як постійно починаємо бачити, яке море людей носить саме такі речі. Ще вчора такого й близько не було!
Те, про що ми думаємо більшість часу, стає базою для нашого життєвого досвіду. Наші думки буквально стають основою нашого життя. Ми поступово "обростаємо" людьми, які вірять у те, у що віримо ми, а люди з іншою точкою зору зникають з орбіти нашого спілкування. Ми стаємо тим, про що думаємо.
Більшу частину часу мозок працює в режимі автопілоту. Саме завдяки такій його здатності він може справлятися з мільйонами щосекундних рішень, які приймає для нашого фізіологічного виживання.
Читайте також: Як на наше здоров'я впливають друзі – дослідження
Всі процеси в мозку налагоджені. Все працює чітко і точно, як по нотах. За різними даними, в середньому за день мозок генерує до 60 тис. думок, дві третини з яких – одній й ті самі. Це те, що ми думали раніше – минулого літа або вчора.
Тепер уявіть, що для декого з нас абсолютно звичними є негативні думки – щодо себе, щодо оточення. Дехто з нас звик думати, що:
– життя – важка штука;
– робота – обов’язково стрес;
– не можна поєднати успішну кар'єру і сімейне життя;
– емоціям на роботі не місце;
– по життю не щастить.
Здогадуєтесь, які підтвердження ми будемо бачити на кожному кроці?
Для мозку ж немає різниці між нашою уявою і тим, що відбувається насправді. Це тому, що те, що відбувається ззовні, мозок інтерпретує через нашу уяву – через те, що ми про це думаємо. Для мозку наша уява і є реальністю.
Читайте також: Діти, чиї батьки розлучилися, частіше страждають на ожиріння – вчені
Чим більш звичні обставини, в яких ми перебуваємо, тим легше і спокійніше мозку. Йому не потрібно напружуватись. В тому самому місці важко мати не ті самі думки. Щоб змінити щось, достатньо змінити місце. Чим більш незнайоме місце – тим краще. Мова не йде про дорогі курорти і подорожі за кілька тисяч доларів. Варіантів і можливостей сьогодні безліч для будь-якого бюджету. Питання – в бажанні і плануванні. Тому:
1. Тренуйте свій мозок помічати нове, хороше – бажане. Створіть нову реальність.
2. Якомога уважніше "реєструйте" позитивні думки. Що частіше ви будете це робити, то простіше для мозку буде керуватись ними.
3. Змінюйте те, де ви і з ким ви. Справа в тому, що нове місце, нові візуальні і слухові образи активують мозок. В незнайомих місцях легше думати про хороше і нове. Допоможіть мозку.
4. Аналізуйте, які думки домінували у вашій голові протягом дня. Позитивні? Збільшуйте їх кількість доти, доки не почнеться те саме ваше бажане життя.
Ті з вас, хто подумав, що одними лише думками життя не змінити – ви дуже праві. Змінити можна лише іншими діями. А от діяти по-іншому можна лише змінивши думки.
Підписуйся на сторінки UAINFO у Facebook, Twitter і Telegram
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки