MENU

Про "хворобу" Філарета

3118 2

Філарет

Інтерпретація його поведінки як такої, що викликана старечим слабоумством – це спроба зняти з нього, а інколи і з себе, моральну відповідальність за свої вчинки.

Той самий митрополит Філарет, який зараз дав інтерв'ю російському телеканалу і, що значно гірше, намагається відновити Київський патріархат, у грудні 2018 року намагався викрутити ручки-ніжки новонародженій церковній структурі, щоб вона лише назвою відрізнялася від Київського патріархату, та щоб він міг зберегти в ній свою владу. А якщо було б не по його, то він готовий був цю дитину взагалі вбити ще до народження, коли погрожував зірвати об'єднавчий собор.

І тоді, і зараз ним рухало бажання зберегти владу, з якою він ніяк не може розтотожнитися. І це навряд має відношення до маразму, який можливо і розпочинається, але ще не досяг тої межі, щоб можна було зняти з Філарета моральну відповідальність за те, що він робить і говорить.

Читайте також: Філарет: куди далі?

Тим більше це не знімає відповідальності з тих, хто у грудні усіляко допомагали йому наносити новій структурі родові травми, догоджаючи його бажанням перетворити і об'єднавчий собор, і соборність всередині ПЦУ на керований симулякр, а в січні, наприклад, обстоювали необхідність змін до статуту – знову ж таки, щоб задовільнити забаганки митрополита Філарета. У тому числі їх маніпуляції, що у той же час заклали під новою структурою міни, які почали вибухати зараз, і гупати ще буде довго (добре, що нарешті з’явилась критика дій Філарета, хоча й вже коли стало зрозуміло, що за митрополитом незначна меншість).

У січні я написав про те, що найбільшим благом для ПЦУ на той момент було б, щоб два ракетоносія, які допомогли вивести її на орбіту Вселенського Православ’я – П і Ф – відійшли, щоб політ був нормальний. Скільки я тоді почув у свій бік. Але ось так же і сталося, хоча і не без турбулентності. Хочеться вірити, що тепер політ буде продовжуватись нормально. Та для цього в ПЦУ треба раз і назавжди покласти край перекручуванню традицій і маніпуляціям.

Читайте також: Разумков: На інтерв'ю патріарха Філарета російським пропагандистам має реагувати СБУ

P. S. І так, порівнювати "хворобу" Філарета, який знає що робить, тому що завжди чинив так, аби зберегти і примножити свою владу, з деменцією літніх людей, які перестають пам’ятати навіть імена своїх дітей – це перш за все несправедливість до по-справжньому хворих.

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і Telegram

Кирило ГОВОРУН


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по теміПравила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини