MENU

Сім ознак жахливого спортивного тренера

699 0

Тренер, спорт

Що ви оберете, якщо перед вами постане непростий вибір: кинути спорт або тренуватися з поганим тренером?

Якщо трохи подумати, то стане очевидним, що вибір рівноцінний. Адже дії некомпетентного фахівця рано чи пізно приведуть до того, що спортсмен-любитель кине тренування через травми або втратить мотивацію. Я згадала свій сумний досвід, щоб розповісти вам про сім ознак жахливого тренера. Помітили хоч одну? Тікайте!

1. Смартфон – головний тренажер. Що б ви не робили, цього буде недостатньо, щоб тренер відірвав свій погляд від смартфона або перервав розмову з колегами. Запам’ятайте, гарному тренеру телефон під час тренування потрібен тільки для того, щоб зняти вас на відео та показати помилки у техніці.

2. Найкращий з найкращих. Ви тренуєтеся під розповіді тренера про те, що він "най-най", а його колеги нічого не тямлять в спорті: "Ну той, з клубу "Птахи прилетіли", як його? Олег! Такий тугенький, що його ніби мавпи тренували! Хто так ліву ногу витягує під час…"

Читайте також: Правила занятий спортом в летнюю жару – рекомендации тренера

Біжіть і не озирайтеся! Такі важливі якості, як компетентність і доброзичливість – це не про нього. Ми не здивуємося, якщо він або вона скаржаться на вас своїм друзям, розповідаючи: "А цей задохлик навіть присісти нормально не може!"

3. Гоній за прогресом. Поганий тренер, побачивши прогрес у свого опікуванця, неадекватно збільшує йому навантаження. Він робить все, щоб швидше досягти поставленої мети і потішити своє тренерське его. Проблема в тому, що такий тренер думає тільки про себе і не враховує індивідуальні фізичні особливості спортсмена-любителя. Це може закінчитися не тільки вашою перевтомою та втратою мотивації, але й призвести до серйозної травми. Гарбуза такому тренеру!

4. Тренує, але не тренується. Одна справа, коли титулований спортсмен завершує кар'єру, починає займатися тренерською діяльністю і відходить від активних тренувань через вік або травми. Але зовсім інша розмова, коли тренер у розквіті своїх сил не приділяє час власному розвитку.

Ну як можна довірити своє здоров’я, тіло та надії 25-річному тренеру, в якого вже росте миле кругленьке черевце? Тож радимо перед початком тренувань поспілкуватися з вашим потенційним тренером та з’ясувати, яке місце займає в його житті спорт.

5. No pain – no gain. Немає болю – немає результату! Ймовірно, ви вже чули цю фразу. Головне, щоб вона не лунала з вуст вашого тренера, доки ви лежите з серцевим нападом після чергового вибухового спринту. Нагадаємо, помірність важлива у всьому, і спорт не виняток. Не можна весь час тренуватися на межі своїх можливостей. Якщо ваш тренер не розуміє цього, йдіть від нього не роздумуючи.

6. Та мене не колише, що там в тебе! Якщо тренер нехтує вашими коментарями та обставинами життя і завжди відповідає: "Не вигадуй, я знаю краще", – час з ним прощатися.

Дійсно, на своєму ділі тренер знається краще за вас, але він чи вона не може ігнорувати важливі для вас речі. Наприклад, не варто робити з людини, яка прийшла до басейну тільки заради задоволення і здоров’я, зірку аматорського спорту. Це психологічне насильство, яке, на жаль, зустрічається досить часто. Не ведіться, йдіть до власної мети. А якщо тренер не хоче її підтримувати чи навіть чути про неї, йому час сказати: "Па-па, друже! Нам не по дорозі".

Читайте також: Почему упражнения на пресс не делают живот плоским – обьясняет фитнес-тренер

7. Уті, мій солоденький! Він боїться голосно дати вам команду. Якщо б міг, він би вам ще й пундики на тренування приносив. Такий сором’язливий котик – антагоніст садиста-досяжника. Але що занадто, то не здраво. Звісно, з таким наставником вам буде легко та теплесенько, але результат – це не про ваші тренування.

Важливо розуміти, що хороший тренер – це не той, хто гарчить без зупинки, і точно не той, хто не знає, що вам взагалі сказати. Насправді хороший тренер – це людина, закохана в свою справу, впевнена в собі та в своїх клієнтах. Людина, уважна до цілей кожного учня. Такий тренер має знатися не лише на спорті. Він чи вона ще й трохи психолог, і оратор, і мотиватор.

Так, знайти такого – це майже як знайти справжнє кохання.

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і Telegram

Анна РАЄВСЬКА


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини